Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szakítsak a barátnőmmel vagy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a barátnőmmel vagy ne? 20f

Figyelt kérdés
Barátnőm aki 18 éves, öngyilkos akart lenni pár napja és nem mondja el az okát.Elmesél sokmindent de ezt nem mondta el. Nagyon depressziós már régóta. 2 pszihiáterhez jár és 2 pszihológushoz. Jövő héten benn tartják a kórházba teljes kivizsgálásra és depresszió kezelésre. Remélem minden rendben lesz ezek után. 2 hónapja vagyunk együtt. A gond az hogy nem tudom mi lesz ebből. Ki szeretnék tartani mellette de nem tudom hogy menni e fog. 1 hete nem találkozunk, nem beszélünk. Bármikor beszélni akarok vele ő azt mondja nem érzi jól magát és nem tud beszélgetni senkivel. Én ezt megértem és nagyon sajnálom őt de... nem tudom meddig fog ez így folytatódni. Mert oké 1 hét se tali se beszélgetés. De hogy végleg így maradjon, úgy nem fog menni. Nem mozdul ki a házból csak alszik meg kesereg egyedül. Én segíteni próbálok rajta de nem engedi. Egyedül akar lenni. Ki akarom mutatni hogy szeretem, hogy élőben megöleljem, kiöntse a lelkét, de nem jön el. Meddig várjak ezzel? Haverom azt tanácsolta hogy szakítsak még nem késő mert tönkreteszem az életem. Mert aki öngyilkos akar lenni azt nehéz megfékezeni. Nem elég más segítsége, saját magán is kell hogy uralkodjon. Nem szeretnék szakítani mert nagyon szeretem. De nem tudom hogy kerüljek közel hozzá most ebben az időszakban. 2 hét hogy ne beszéljünk egyáltalán az már sok.
2018. márc. 17. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted, akkor maradj vele, ha nem, akkor szakíts. Érzelmileg semmiképpen se engedd, hogy zsaroljon.
2018. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CookieMonsters87 válasza:

Kérdezd meg tőle, hogy ő mit lát, hogyan tudnád őt támogatni? Szeretné-e egyáltalán, hogy támogasd?


Nagyon becsülöm különben a hozzáállásodat, szerencsés a kedvesed, hogy ilyen párja van. Remélem, ezt ő is látja majd.

2018. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted maradj vele, ha nem akkor nem. De kozben felmerult az is hogy ha szakitasz vele meg jobban befordul mar ha ennel meg van jobban vagy esetleg ongyilkos lesz. Bar en nem hallgatnek a helyedben senkire baratera se idegenere. A szivemre hallgatnek, vegiggondolnam eleg eros vagyok e ehhez es hogy ki tudok e tartani es a legfontosabb hogy szereted e annyira hogy ekkora aldozatot hozz erte. Ha ez meg van akkor a kerdesre a valaszod is meglesz. Ha sikerul elerned akkor en beszelnek vele arrol hogy mit erez irantam... es itt akkor tenyleg megvan a valasz
2018. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 October15 ***** válasza:

Nem jön el.. akkor menj el hozzá. Ez azért nem egy akkora logisztikai feladat nem?


Te ismered, ha általában nehezen beszél dolgokról akkor ne erőltesd a témát, az sem feltétlenül jó ötlet ha a nyakára jársz csak azért, hogy "ott legyél vele".


Kérdezd meg tőle, hogy mégis mit szeretne. Mármint, hogy ha tudsz valamiben segíteni neki akkor mondja, hogy hogyan csináld. Illetőleg nem árt ha elmondod, hogy amúgy nem feltétlenül tudod kezelni azt ha ennyire kizár téged. [Ne menjen át vérnyákolásba meg ezt a "2 hét az már sok" témát hagyd otthon inkább.]


26F

2018. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogyha szeredet, mindenképp maradj vele. Azzal, hogy most elhagyod, nem teszel neki jót, sőt ártassz neki. Idővel biztos elmondja, mi volt az oka a döntésének, de ez egyből nem lehet könnyű neki. A barátod ez esetben nem adott valami jó tanácsot, gondoljon csak bele: neki milyen lenne, ha ilyen nehéz napok után hagyná el a barátnője, aki elvileg szereti, de az egyik barátnője lebeszélte a kapcsolatról.

Ne engedd, hogy teljesen kizárjon a lány most a dolgaiból. Biztosan nehéz neki, de ne „fogadj szót neki”, ebben a helyzetben ne! Valahogy muszáj találkoznotok, mert az egyikőtöknek sem jó, gondolom a lány azért nem akar találkozni veled, mert szégyenli magát előtted a történtek után, de ne engedd neki, hogy így érezzen!

Sok szerencsét!

2018. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na és hogy ne fogadjak szót neki? Ráírok, nem ír vissza az üzeneteimre. Max leírja hogy bocsi nem vagyok jól, nem tudok beszélni és el is megy. De általában nem ír vissza. Mutatta a többi üzeneteit hogy másnak sem ír vissza. Azt mondja ki nem teszi a lábát a házból amikor depressziós időszakba van. Mit mondjak neki. Hogy ne fogadjak szót neki?
2018. márc. 18. 20:14
 7/7 anonim válasza:

(Tudom, későn írok, de csak most láttam ezt a kérdést.)

Azt tudod, hogy mi az, ami egyébként felvidítja? (Pl. valamilyen csoki, virág, film, vicces rajzok stb.) Mert ha igen, akkor azt küldj neki, de ne tolakodóan, csak hogy érezze, hogy szereted. Hátha kicsit jobban lesz tőle.

Ha úgy döntesz (döntöttél), hogy mellette maradsz, akkor nagyon-nagyon sok türelemre lesz szükséged, mert ő most tényleg nagyon beteg. Talán már az is nagy szó a részéről ebben az állapotban, hogy megnézi az üzenetedet vagy visszaír annyit, hogy nincs jól. Tehát kitartás és rengeteg türelem!

2018. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!