Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Félek a visszautasítástól, és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek a visszautasítástól, és a következményétől.. mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még 5. vagy 6. osztályban szerelmet vallottam egy srácnak aki akkor az első "szerelmem" volt, akkor visszautasított. Azóta ha tetszik valaki nem merem elmondani, félek, hogy ugyanez fog történni. Jelenleg 17 évesen(lány) úgy érzem, hogy kész vagyok egy párkapcsolatra, szeretnék is szeretni és szeretve is lenni.

A történetem, hogy tetszik egy srác másfél éve. Eleinte tagadtam, hogy tetszik, de 1 év után rájöttem, hogy beléestem mikor megtudtam, hogy lett barátnője. Fájt, hogy nem engem választott, fájt az egész. Azóta szétmentek, nekem ez hozott újra reményt. Mikor találkozunk úgy érzem, és úgy látom, hogy érdeklem viszont... De félek hogyha elmondom neki az érzéseimet akkor kellemetlen lesz odamenni, nem akarom hogy ő is nemet mondjon nekem.

Mindig tervezem valahogy rávezetni a dologra, de nem merek tenni. Szerintetek elmondjam és lesz ami lesz vagy tartsam magamban? Ugyebár jobb megtenni mint később bánni, hogy nem tettem meg. :/



2020. aug. 9. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd meg, a legrosszabb ami történhet ha visszautasít.

De figyelj, ha visszautasít az egy rövid ideig fájni fog, viszont ha nem utasít vissza.. abból lehet hosszan tartó boldogság is. Ezt ne felejtsd:)

17/l

2020. aug. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, lehet hogy ez a kis "5-6os szerelem" traumaként ért de ne beszéld be magadnak hogy ezért vagy ilyen.Ezzel csak magad alá vágod a fát és egyre rosszabb lesz.


Mondjuk kezdhetnéd egy levéllel ha szóban nem megy.Leírod neki mit szerettél meg benne és félsz élőben elmondani.De szeretnél vele összejönni.Elég szép és cuki gesztus lenne szerintem, és megmented magad az első szótól mivel neki muszáj lesz megszólítania ezek után.


Egy próbát megér sok sikert. :)

2020. aug. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz, de köszönöm mindkettőtöknek a bíztatást :)
2020. aug. 9. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Mások persze azt mondják, hogy "valljak szerelmet neki, lesz a mi lesz". Én is mondhatnám, hogy ez olyan egyszerű, de azzal a tudattal, hogy vissza is utasíthat, csak még jobban ver a szívem és inkább nem mondok neki semmit. Figyelj, ez nem gyávaság és nem is pesszimizmus. Ez a reális gondolkodás. Tudod, hogy igazából az érzelmeid vannak téten. Én átgondoltam és arra jutottam, hogy nem igazán vallanék neki szerelmet nyíltan bármikor is. Nehéz, de ha össze is jönnétek, kevés esély van egy boldog, felszabadult kapcsolatra. Ő veled van, mert adott egy esélyt, te meg egyfolytában feszengsz a közelében, hogy nehogy elronts valamit. Sokkal könnyebb lesz a lelked, ha csak sima barátként közeledsz felé, nem nyomulsz, és ki tudja... Na akkor aztán tényleg hozhat igazi meglepetést az élet. És ha nem is jönnétek össze, lesz egy nagyon jó barátod. c:
2020. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!