Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezek a tulajdonságok miért...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek a tulajdonságok miért vonzák a lányokat?

Figyelt kérdés

Sose értettem, hogy ha vicces és normális lennék, attól miért tetszenék a lányoknak.

Vagy pár hasonló:

vállas

magas

magabiztos

önbizalma van (nekem nincs)

barátságos/közvetlen

jómodorú/tisztelettudó

De amit tényleg egyáltalán nem értek az az, ha valaki okos. Az miért? Ez olyan mintha azt mondaná egy lány, hogy "Ott van az a stréber, szemüves kocka, de szívesen ismerkednék vele?" Vagy van olyan, akinek az tetszik, aki mindig győz a sakkban/stratégiai játékokban? Van ilyen?



2022. júl. 30. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyi ember van, hogy már csak a nagy számok törvénye alapján bármilyen tulajdonságot írsz, szinte biztos, hogy az tetszik valakinek.
2022. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy okos persze, hogy vonzó, hisz azt jelenti, hogy művelt, tanult. El lehet vele beszélgetni bármiről.

Én azt nem értem, hogy valakinek ez, hogy lehet taszító?

2022. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő valószínűleg párhuzamba hozható az evolúciós fejlődéssel, hogy bennünk van az ösztön, hogy mindig az erősebb, a nagyobb, a magasabb a nyerő, mindig a legjobb egyedet választják a nőstény állatok is utódnemzéshez. Nehéz megmagyarázni, hogy miért érzünk még mindig így évszázadok elteltével is, de így van. A magabiztosság vonzó, mert a határozottsággal együtt ezek férfias tulajdonságok. Senkinek sem kell egy elesett lelkibeteg fiúcska akinek ápolgatni kell a lelkivilágát. Egy kapcsolatban is a dinamika általában az, hogy a férfi biztonságot ad a lánynak, ehhez pedig megfelelő tulajdonságok kellenek. Az, hogy valaki barátságos mindenképp jó dolog, sokkal könnyebb egy nyitott emberrel kapcsolatot létesíteni, mint egy mogorva, zárkózott valakivel. Nekem személy szerint fontos, hogy a párom okos legyen, magamat is annak tartom, és nem szeretnék egy buta emberrel együtt élni, hisz nehezen tudnék csak azonosulni vele. Lehet felszínes dolog, de ez van.

Nagyjából így tudnám megmagyarázni ezeket, ha mindenképp a logikát keresed. De egyébként meg ez is olyan dolog, hogy mi alapján gondolod azt egy lányról, hogy szép?

Egyszerűen mindenkinek más tetszik, nem mindent lehet tudományosan megmagyarázni.

2022. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén nem tudom, hogy ezeken mit nem lehet érteni, de mindegy.


Vállas, magas - ha nagyobb darab mint én, akkor év vagyok mellette a pici, aranyos, nőies, ami nekem jól esik, ezek a tulajdonságok amúgy is férfiasnak hatnak.


Magabiztos, van önbizalma - mer kezdeményezni, ki mer állni magáért, van véleménye a dolgokról, nem hódol be másoknak, önálló. Meg tud engem védeni ha kell, de nem lesz papucs egy kapcsolatban. Képes magától leszervezni egy programot, nem csak a tötymörgés lesz, hogy hááát neki mindegy.


Barátságos - most akkor ez kéne hogy tetszen, hogy valaki bunkó, vagy mit vársz? Nyilván szimpatikusabb, ha valaki pozitív, energiát ad a körülötte lévőknek, érdeklődik feléjük, mintha mindenkit lehúz maga körül.


Tisztelettudó - nem hiszem hogy ezen bármit kéne magyarázni. Senki nem szereti ha tajparasztok vele, nyilván jó ha a társad figyelmes, odafigyel rád.


Okos - egy okos embernek átfogó véleménye van a dolgokról, szóval lehet vele értelmesen beszélgetni, mivel nem lesz a saját leszűkült látókörére korlátozódva minden. Nyitott az új dolgokra, sok témában jártas, lehet vele normálisan konfliktust kezelni, mert nem csak ordibálni képes, hanem kultúráltan vitatkozni is. Valószínűleg izgalmas hobbiai vannak, olvasott sok témához ért, ezáltal változatos lesz. Amúgy én pl szeretek sakkozni és szeretem a stratégiai játékokat és igen, pozitívum ha valakivel kihívás a sakk, mert a legtöbb környezetemben lévőt megverem anélkül hogy meg kéne erőltetnem magamat, jó ha van kihívás. De amúgy az okosság messze nem arról szól, hogy sakk, meg kocka stréber.

2022. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
64%
Személyfüggő.
2022. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagy részt igazat adok nektek de:


Vállas, magas - hát én már 2 centivel magasabb fiúktól is félek. Nem tudom hogy a lányok miért érzik magukat jól mellettük.


Magabiztos, van önbizalma - ezek az emberek nekem általában nagyon unszimpatikusak



Barátságos - oké, vonz, hogy barátságos, de az kevés, ahhoz, hogy ágyba búj vele. Velem sem fognak csak azért, mert barátságos vagyok.



Tisztelettudó - ugyanaz, mint az előzőnél. Erre már óvódában megtanítottak engem. Nem nagy dolog.



Okos - de ilyen ember lehet tudálékos is. Képzeld el, hogy rendszeresen mond neked pl. jó filmet és aztán mondja, hogy "te ezt még nem láttad, mi?" az nagyon irritáló. Az se jó, mikor hajtogatja az igazát és nem lehet normális hangnemben megbeszélni, hogy miért van igaza.

És ugyanez, igaz erre. Az, hogy valaki okos, attól még nem fogsz vele lefeküdni.


Egyébként mindegy, mert rám a nagy része nem igaz, így 0-hoz közeli az esélye, hogy járjon velem valaki, nem hogy szexeljen velem. Lehet, hogy csak irigykedek a többi fiúra.

2022. júl. 30. 22:26
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja és nem látom értelmét a kezdeményezésnek.
2022. júl. 30. 22:38
 8/17 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Úgy gondolom minden ember más. Ennél fogva más dolgok is jönnek be egy személynek.

Az önbizalom problémán lehet javítani önfejlesztéssel. Ez elsősorban neked tesz jót, a te közérzeted is megváltozhat tőle.

Barátnőm és a párja egy magasak, egyikük sem modell alkat és hosszú éve boldog párkapcsolatban élnek.

Ahogy az egyik válaszodban az "okos" tulajdonságnak rávilágítottál (reálisan) a hátrányaira úgy minden más felhozott külső és belső tulajdonságnak is megvan a rossz és a jó oldala. Nagyon nehéz hozzánk illő párt, vagy esetleg csak kalandort találni.

Még az is lehet a gond, hogy nem a Neked jónak érző körökben mozogsz. Ha olyan helyekre, platformokra kerülsz, ahol úgy érzed sok a hozzád hasonló ember, akkor hamarabb találhatsz valakit :)

Sokszor magam is reménytelennek érzem, hogy egyszer találok csak egyetlen valakit is, akivel passzolunk, de én azt mondom ne adjuk fel.


Remélem tudtam segíteni egy picit. :)


- B.

2022. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 attól hogy vapami nem nagy dolog a hiánya még igenis feltűnő
2022. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
#6 az okos meg a tudálékos nem ugyanaz.
2022. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!