Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! összejönnétek hikikomo...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! összejönnétek hikikomori sráccal?

Figyelt kérdés

A hikikomori (japánul: ひきこもり vagy 引き籠もり) szó jelentése körülbelül az, hogy „elzárva lenni”, és egy alapvetően Japánban megfigyelhető, több évtizedes társadalmi jelenség – és a hozzá köthető emberek – megnevezése. A japán egészségügyi minisztérium hivatalosan is definiálta a fogalmat; minden olyan személy, aki elzárkózik otthonába, és több mint 6 hónapig fenntartja ezt az állapotot.[1] A hikikomorik, vagy röviden csak hikky-k elbújnak a világ elől, és hónapokig, esetleg évekig (nagyon ritka esetekben akár több mint egy évtizedig) szó szerint alig mozdulnak ki a lakásukból. Ezt alapvetően az emberektől, emberi kontaktustól, az esetleges negatív reakcióktól való félelmük okozza, ezért a biztonságérzetet, a külvilág kizárását választják. Ilyenkor is például csak élelmiszerért mennek el a legközelebbi nonstop kisboltba, jellemzően sötétedés után, rejtve a nappali tömeg elől.[2]


Tanulni, dolgozni nem járnak, ha mégis dolgoznának, az általában valamilyen nagyon egyszerű, otthonról is végezhető munka, vagy valami olyan, képesítést nem igénylő, de fizetett feladat, amihez minimális emberi kontaktus szükségeltetik. A hikikomorik vagy a szüleikkel élnek, vagy egy olcsóbb albérletben, utóbbi esetben a megélhetéshez szükséges pénz szülői forrásból és/vagy szociális juttatásokból származik. Idejüket olyan hétköznapi dolgokkal múlatják, mint a tévénézés,[1] internetezés,[2] videójátékozás,[1] zenehallgatás, rajzolás, evés, és sok alvás, általában egyéni, sajátságos időbeosztás szerint.[3] A visszahúzódás ezen formája nem kizárólag Japánra jellemző; amikor a BBC leadott egy műsort a hikikomorikról, több nézői visszajelzés is érkezett különböző nemzetiségű emberektől, akik közvetlen környezetükben találkoztak a jelenséggel.[3]



#1234132
2023. aug. 3. 18:09
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem jönne össze egy hikikomorival. Nézd meg az NHK ni youkoso című animét, tanulságos. Bár gondolom láttad már. Jah és fiú vagyok, nem akarok privátot xdd
2023. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
felírtam kb fél éve de még nem kerítettem rá sort, majd megnézem
2023. aug. 3. 18:55
 3/41 A kérdező kommentje:
egyébként meg a nagy számok tövénye alapján biztos vagyok benne hogy van olyan lány aki összejönne velem
2023. aug. 3. 18:56
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul remete.

De amúgy ha nem dolgozik és nem jár sehova, egyáltalán nem hagyja el a házat, hogy marad életben?

2023. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenki álma egy srác, akinek se célja, se jövője, és a jelent is csak foltokban akarja megélni. Akivel az utcára se lehet kimenni, akivel csak akkor lehet találkozni, ha te mész át hozzá. Pánikbetegség miatt majdnem fél évig ki se tettem a lábam a lakásból, nem tudná nekem senki se megmagyarázni, hogy a bezártság élvezhető hosszútávon, nincs az a pénz, amiért társa lennék olyannak, aki önszántából akar lemaradni az életről
2023. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

"nem tudná nekem senki se megmagyarázni, hogy a bezártság élvezhető hosszútávon"


pedig én élvezem, eddig szinte csak akkor tettem ki a lábam a lakásból ha suliba mentem, vagy rokonokhoz látogatóba. bár nekem szociális fóbiám is van

2023. aug. 3. 19:19
 7/41 anonim ***** válasza:
96%
Jó de te még gyerek vagy. Felnőttként nem teheted meg, dolgozni kell és hiába homoffice, akkor se tudod megoldani, hogy ne hagyd el az otthonod.
2023. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
miért ne oldhatnám meg?
2023. aug. 3. 19:24
 9/41 A kérdező kommentje:
amúgy miből gondolod hogy gyerek vagyok 20 évesen?
2023. aug. 3. 19:26
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Kezdenek összefonódni a szálak az idegesítő kérdések mögött. Ezek szerint az incel gyerek, aki mindig a gép előtt ül és a betegségelre izguló gyerek egy és ugyanaz...durva nagyon.:O
2023. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!