Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan érhetem el azt, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetem el azt, hogy egyáltalán ne kötődjek a lányokhoz és, hogy ne akarjak magamnak egyáltalán barátnőt?

Figyelt kérdés

Röviden:

Én azt gondolom, hogy nekem teljesen normális kapcsolatom sosem lehet. Mert én úgy veszem észre az összes lányon, hogy egyszer még idő előtt max 1-2 év múlva az összesből előjön az, hogy igazságtalanul bántják vagy szakítanak a párjukkal. Vagy össze se jönnek velük. Még egy megcsalásnál is igazságtalanabbul! Néha a bántó szándékukat kedvességnek akarják álcázni. Vagy a másik az, hogy valamit előtérbe helyeznek a párjukkal szemben. Oké nekem is vannak egyéb fontos dolgok család, barátok, hobbik, stb. De nem mondanék le fontos randikat vagy programokat miattuk. És úgy gondolom nem tudnék elég időt eltölteni a párommal. Meg túl sokat várnak el a fiúk, férfiaktól. Illetve sokkal másabbal a szokásaik amivel én nem tudok érvényesülni. Több hátrányt látok egy párkapcsolatban mint előnyt. ___? Mélyen legbelül tudom, hogy nem szabadna a lányokkal kikezdenem, de a vonzódásaim nem hagyják, hogy elfelejtsem őket.


Hosszabban

A problémám az, hogy szeretnék eljutni egyetemre mert vannak tantárgyak amikből nagyon jó vagyok. De Angol és Matek annyira rosszul megy, hogy kizárt azokból jó érettségit írni. Már előre megnéztem az elmúlt év érettségi feladatait meg is csináltam párat de nagyon nehéz ez miatt azt gondolom nem tudom őket felesre sem megcsinálni majd mert nem tudok rájuk tanulni. Mert nem olyan mint pl egy kémia vagy biosz. Töriből nem lennék olyan rossz viszont a tanárunk egy tahó aki érettségin szeret mindenkinek rosszabb jegyet adni. És nem csak ott. Továbbá dolgoztam egyszer egy büfében nem szeretek dolgozni. De akkor a karantén időszak annyira rossz és unalmas volt, hogy inkább megpróbáltam azt de akkor is csak rosszabb volt és csak két hónapig bírtam pedig csak 8 órába dolgoztam ott. Tehát teljesítő képességben sem lennék hamar jó. És annyira más a két nem gondolkodása amivel én nem tudok egyszerűen érvényesülni. Nem érettebbek ez csak egy szöveg. Vagyis nem mert általános iskolában tényleg észre lehetett ezt venni néha. De utána, ha azok lennének nem akarnának semmiben picit sem megváltozni egy adott kor betöltése után. Hanem hagynák, hogy a tapasztalat vezesse őket mert az tud adni valódi érettséget. Azt aki valóban érett és nem akar felvágni vele picit sem, mivel akkor már nem lesz az. Azt szerethetem én is. Meg azzal tud az ember fokozatosan kicsit közelebb kerülni a félig felnőttes gondolkodáshoz. De itt most nem arról van szó hanem arról hogy sokkal jobban számít nekik a pénz mint a fiúknak pl. Meg teljesen más az érdeklődésük, stb. Meg az éretlen mégis magukat érettnek tartó lányokat sem szeretem és rengeteg az ilyen. Aki valóban érett az nem gondolja annak magát meg nem akar másnak látszani. És lehet nem is nézek ki jól. Mert volt már olyan, hogy a kimondottan azért utasítottak vissza mert nem tetszettem. De tartom magamban az önbizalmat és még a külsőmben mindig hiszek. Emellett a belsőmben is mert ezen kívül, vicces, kedves meg túl jó lelkű is vagyok. És szeretek dolgokat csinálni. De hiába. Volt egy barátnőm aki két hónap után pontosan ilyen igazságtalan dolgok miatt hagyott el és szakított velem. Mindenki át esik szinte azon is, hogy megcsalják. Még az is jobb konkrétan. De ha már azért aláznak meg amiről nem tehet az ember és nem tud aktuálisan változtatni sem rajta. Vagy ami éppen nem is igaz, az tényleg a netovábbja. És rengeteg ilyen van és itt már nem csak a magam példájából beszélek. Hanem több barátommal is megtörtént ez csak mert valamiben nem tudtak úgy teljesíteni mint más korukbeli fiú. Vagy mert 1-2 ember rosszat mondott róluk. És ezért már nem adott esélyt nekik a lány. Na kösz én ezt még 1x nem akarom. Pedig egy éve ismertem és addig meg még a kapcsolatunk elején is jó arcát mutatta. Azt hittem normális, kedves. A normális lány fogalom mindenkinél mást jelent. De sokan akik ezt mondják nem tudják mit takar ez pontosan, feltétlen nagyon jó lelkű lányokra tudom ezt mondani csak. Meg aki teljes mértékben eltud fogadni kivéve max a külsőmet nem ha nagyon vissza taszító. Attól is félek, hogy a fiatalságom gyorsan lepereg előttem.

Tehát nagyon nem bízok meg a lányokban bár úgy alapból semelyik emberben. És úgy érzem nem nagyon felelünk meg egymásnak igényekben, egymás iránti érdeklődésben sem. Értek a pszichológiához és úgy veszem észre az emberek 90+ %-a rendelkezik valamilyen szinten ezekkel a mentális zavarokkal egyszer mindenki keresztbe tesz a legjobb barátjának is ezért pl de tudnék mèg írni tehát szerintem az országunkban meg gondolom máshol is több a mérgező ember mint gondolnánk ezekre a páciensekre gondolok most xd: Pszichipátia ,Szadista, Nárcisztikus, Szopihopátia, Machiavellizmus, Sötét Empata

Még ha egy lány pont, hogy tőlem is akarna valamit akkor is vagy nagy előítéletekkel állok hozzá főleg az idősebbekhez vagy van akit minèl jobban el is kerülök inkább még ha tetszene meg kedvesnek mutatja magát akkor is!

Tehát igazság szerint tudom, hogy nekem nem való lány. Az lenne a helyes ha elfelejteném őket. De az a baj, hogy akarom egyszerűen. Mert az érzelmeim, vonzódásaim nem hagynak, hogy megszabaduljak a gondolattól és az akarattól. De valahogy meg szeretnék abban szeretnék segítséget kérni valakitől, hogyan tudom ezt meg tenni. Mert a másik esély az lenne, hogy találok egy igazi normális lányt akivel jól el tudok lenni sokáig és elfogadjuk egymás hibáit. De úgyis tudom, hogy ez nem fog össze jönni. Mert nem hagyják sokáig, hogy fiatal legyen az ember. Ezért pár évig van esélyem utána még inkább felesleges mert még annyi esélyem sem lenne normális kapcsolatra mint most. Főleg, hogy ilyen rövid ideig voltam csak kapcsolatban az ezzel jövő hiányosságok amiket nem tudnék úgysem elengedni mindent tönkretennének.



#barátnő #lány #szerelem #Rossz érzelmek
2023. nov. 6. 18:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

🩻

Majdnem lediplomáztam mire_végig_olvastam.

2023. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem lehet elérni, mert nem vagy pszichopata.
2023. nov. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg vagy ijedve, és meg akarod úszni a kockázat vállalást, mert azt hiszed, hogy az egyszerűbb lesz. Nem biztos, hogy megéri.

Én nem mertem kezdeményezni lányoknál, mert túl idealizáltam őket, illetve, mint neked is túl nagy elvárásaim voltak magammal szemben. Borzalmas volt, sokáig. Lehet, hogy te (még) nem szenvedsz ennyire, de szerintem ne akard megúszni. Nekem pl. az volt ,hogy sokkal jobban rettegtem egy visszautasítástól, mint amikor átéltem egy visszautasítást. Átélni sokkal kevésbé volt rossz, mint amennyire rossznak elképzeltem s e miatt nem mentem oda lányokhoz.

Ezt a sok alibi dumát mind dobd ki az ablakon és menj olyan helyekre, ahol sok kortársad van, kirándulás, tánc, sport, könyvtár, buli, disco, bármi.

Ha ezekre képtelen vagy, akkor meg menj el pszichológushoz és próbálj meg fejlődni.

Ha nem tévedek nagyot. Alibizéssel évtizedeket lehet eldobni az embernek a saját éltéből, és a karriered nem lesz elég, hogy ezt a hiányt pótolja.

Lehet, hogy valami traumák értek, bántottak gyerekként, vagy megaláztak, magadra hagytak, azért vagy ilyen. Érdemes lenne kezdeni valamit ezzel.

50f

2023. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akartam soha barátnőt mert nagyon nagyok voltak az elvárásaim (magammal szemben is meg a partnerrel szemben is). Randizgattam meg kavartam lányokkal, de sose voltam kapcsolatban mert mindig előjött valami ami miatt nem tudtam egyről a kettőre lépni velük. Aztán lassan két éve jött egy lány aki minden elvárásomnak megfelelt és én is neki. Úgyhogy ha nekem lett végül barátnőm, akkor bárkinek lehet. Az a fontos hogy saját magaddal legyél megbékélve, legyél a lehető legjobb fizikai és mentális formában, a többi majd jön magától. Ha boldog ember tudsz lenni egyedül is, akkor előbb-utóbb bevonzod az igazit, de legalább addig se stresszelsz ezen. Nekem például az edzés segített nagyon sokat, mert olyan önbizalom löketet és önbecsülést adott hogy ez kihatott a körülöttem lévő emberekre, sokkal könnyebben szűrtem ki az időmre és figyelmemre nem méltó lányokat, nem vesztegettem soha az időmet olyannal aki "nem érdemel meg".
2023. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2 És azt el lehet érni valahogy egyszerűen, hogy az legyek?


#3 Nekem az is egy nagy trauma, hogy olyan helyen élek ahol nem nagyon vannak lányok ezért keveset ismerek. De igen ért még más trauma. Én nem a korrekt visszautasítástól félek hanem mikor pl valami rosszindulatú ismerős miatt utasítanak vissza amit szintén megcsináltak velem is egyszer majdnem szét is vertem őket szerencséjük, hogy nem találtam meg őket mert bosszút álltam volna. Pszichológushoz nem nagyon akarnak szüleim elengedni mert sokat nem tud segíteni de ezt én is osztom. De lehet majd egyszer megpróbálok elmenni. És a baj csak az ebbe a mai világban ezt a hosszabb szövegbe le is írtam, hogy már ezekkel a mai lányokkal 4-5 év lemaradást nem lehet bepótolni, tehát már ez is sok. Nem, hogy 10 éveket ha ennyi lemaradásom lenne akkor addigra vagy érzéketlenné kell tudnom valahogy válni bármi áron vagy rosszabb vége lenne. Akkor már nem fog kelleni nő abból a korosztályból, azokkal az általános normákkal amit a tömeg nagy része talán követni is tud, ha fiatal koromban nem találom meg akkor SOHA mert utána nem lesz olyan jó ha én úgy is tudok hozzá állni a lány viszont Nem! De pontosan azt írom le neked, hogy már pár év múlva is lehet esélytelen lenne ilyen partnert találni.


#4 Én úgy gondolom annyira nem lennének velük szemben nagyok az elvárásaim mert amiket leírtam egyáltalán nem lenne nehéz betartani teljes mértékben legalább egy darabig. Csak pont ehhez jön az, hozzá az, hogy sokkal másabb a nők gondolkodása ezért ilyen nehéz velük. Magammal szemben pedig talán épp azért nagyok, mert a legtöbbjük szemébe ezek nélkül

nem fogok sokat érni. De ha tehetem én az egyetemre próbálok rá gyúrni majd azért mert azt miattuk is akarom de ezzel szemben olyan diplomát adna amiben 25 éves koromban vagy utána szeretek is majd dolgozni. Viszont az szánalmas, hogy abból a 2-3 tantárgyból alig vagyok meg elégséges vagy közepes. Én is edzettem 2 évig és adott is önbizalmat az, hogy nagyobb lett valamivel a karom és a lábad. De csak fizikálisan és mentálisan nem.

2023. nov. 7. 17:45
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy 4-es kíváncsi vagyok te mennyi idős korodra találtad meg a párodat. A hiányosságokat mennyire lehet vele bepótolni? Már függően attól, hogy kinek mi számít annak. Vagy mennyire tudja leszarni a dolgot. Már ha max ilyen 20 vagy akkor talán még nem olyan nehéz. De utána….
2023. nov. 7. 17:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Rizsa, senki nem ússza meg azt, hogy néha ilyen olyan okok miatt ne sikerüljön neki valami az életben, beleértve a párkapcsolatokat. Ez a mimóza nárcizmus, hogy jaj, neked ne legyen rossz, veled bánjanak különös óvatossággal. Én is ilyen vagyok kicsit. Totál tévút. Mindegy, majd egy tíz év múlva rájössz. Vagy nem. Addig mindent hosszú mondatokkal indokoljál meg.
2023. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 23 éves vagyok, és nagyjából 2 éve vagyunk együtt hivatalosan, de ezt megelőzte egy nagyon hosszú (közel 3 hónapos) randizós fázis. Mint mondtam mindig is hatalmasak voltak az elvárások, nem ugrottam egyből bele egy kapcsolatba amíg keresztül nem ment a szűrőn. Tudom elég bénán hangzik, de ha belegondolsz pont azért van ennyi válás, megcsalás meg szakítás a mai világban, mert az emberek többsége kapcsolat függő, és egyik párkapcsolatból ugrik a másikba. Én hagytam rá időt hogy valóban megismerjük egymást, ezért van az hogy ilyen jól kijövünk egymással. Hiányosságok alatt meg nem tudom mit értesz. Például nekem hiányosság volt hogy amikor összejöttünk, nem tudott egyáltalán főzni még egy paprikás krumplit sem, mert az anyja sosem tanította meg neki. Nekem is biztos volt sok hiányosságom lévén előtte egyikünk sem volt igazi kapcsolatban, sokat kellett csiszolódni egymáshoz. A következő lépcsőfok majd az összeköltözés lesz. Van kulcsa a lakásomhoz meg van itt pár cucca, de még nem élünk együtt. A lényeg hogy a közhiedelemmel ellentétben egy kapcsolat sosem 50-50% és ezt el kell fogadni. Ha vizsgaidőszaka van, el kell tudnom fogadni hogy nem tud teljesen jelen lenni, és idézőjelesen csak 30%-ot tud nyújtani, akkor nekem kell kicsit több melót belerakni. Ugyan ez igaz fordítva is. Ha eleget beszélgettek, megvan a kommunikáció köztetek, akkor mindenen túl lehet lendülni. Tisztázzátok le a szerepeket, húzzátok meg mind a ketten a határokat hogy mi fér nektek bele és mi nem, és akkor még veszekedés sincs. Egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vesztünk össze, és a vége mindig az volt hogy leültünk, elmondtam neki hogy egy csapatban játszunk nem ellenségek vagyunk, beszéljük meg. Anyám HR-es, úgyhogy csomó konfliktuskezelős dolgot ismerek, lehet emiatt tudtuk ilyen higgadtan megbeszélni mindig a konfliktust :D


Na de a lényeg, hogy problémák mindig elő fognak jönni, ez ellen nem tudsz mit csinálni. Nincs olyan hogy tökéletes nő vagy tökéletes férfi, ebbe törődj bele mihamarabb. A hangsúly a felmerülő problémák közös megoldásán van, ami csak úgy megy ha megvan a kommunikáció és le vannak tisztázva a szerepek

2023. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 Na nekem ha az első hosszabb kapcsolatom lenne akár annyi idősen is mint amennyi te vagy 2-3 év együttlét után tuti nem költöznék össze. És az, hogy nem tud főzni az a probléma max tényleg akkor jönne elő. Például többek között ezért is nem nagyon jönnék össze 20 év feletti lánnyal. Így most 19 éves fejjel meg 17 évnél idősebbel se nagyon. Meg a hiányosságokat én úgy értem pl ha nem tudunk elég időt eltölteni nyáron mert dolgozna azért, hogy jobb színben tűnjön fel pár sznob előtt meg, hogy vehessen egy Iphonet. A nagyobb gond pedig ha a munkahelye miatt mondana le fontosabb dolgokat is pl erre utaltam a szövegben is. A suli meg az év, suli végi vizsgák más tészta mert az nem nyáron van. És ott a középiskola még úgyis kötelező. Meg remélhetőleg ha végzek vele utána is nyomhatom egyetemen. De ha nem akkor valamikor leteszek 1-2 szakmát is érettségi mellé. Na látod többek között ezért is akarok lemondani arról, hogy barátnőt akarjak és erre is utaltam akkor amikor azt írtam, hogy 4-5 év hiányosság és ott vége mindennek, lehetetlen találni normális kapcsolatot ha az embernek nem volt elő tapasztalata fiatalabban.
2023. nov. 8. 00:21
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem jól gondolod ezt. Egyrészt nem kell 24/7 együtt lenni, ha nem hagytok egymásnak teret, az sem egészséges. Ha meg valóban szeret téged, akkor nincs az az Isten hogy iPhonet válasszon az együtt töltött idő helyett. Nem fog csak úgy programokat lemondani senki. Aki meg mégis ilyen, azt már egyből az ismerkedésnél kiszűröd. Erre mondom hogy nem szabad időt és energiát pazarolni olyanra aki nem érdemli meg.


Vannak emberek akiknek 30 éves korukig nem volt soha kapcsolata... És akkor mi van? Most komolyan 19 évesen le akarsz mondani róla mert "nincs idő rá"? Tanulj, menj egyetemre, kezdj el dolgozni. A többi majd jön magától. Előre temeted a jövődet, pedig csak most kezdődik az életed. Én utáltam iskolába járni, utálok tanulni (jelenleg egyetemen vagyok) de amint elkezdtem dolgozni és pénzt keresni, sokkal jobb lett a közérzetem. Az életem kapott egy rendszert. Pontosan tudtam mikor hol leszek stb. Tehát még megkockáztatom sokkal több szabadidőm volt munka mellett mint anno gimnáziumban. Egyetemet meg szép lassan is el lehet végezni. 10 (vagy 12 nem tudom pontosan) ingyenes féléved van, évi 36 kredittel számolva lazán ki tudod hozni hogy heti 1x járj csak be. Úgyhogy nagy kamu hogy nem lesz szabadidőd ismerkedésre

2023. nov. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!