Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan kezdeményezzek? Félek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezdeményezzek? Félek hogy kinevet. ( 17/L ) Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy srác az osztályban, aki nagyon tetszik nekem.De fogalmam sincs mégis hogyan kezdeményezzek.Szóba se áll velem. Az eddigi 3 év alatt a köszönésen kívül sose jutottunk tovább. Azaz egyről a kettőre soha nem tudok lépni. Tudni kell hogy teljesen más körökben mozog mint én,mármint nem érdeklődésben s hobbi téren hanem társaságilag.

Én nem vagyok az a nagymenő,ki ha én nem,az osztály királynője,egy hangadó tipus. Megvannak a saját barátaim,akiket persze utál s ennek hangot is ad elég rendesen. Én nem kedvelem az ő haverjait,ő pedig az enyémeket. Ez kölcsönös. A hangadó szerepet tölti be. Mindenre van megjegyzése s kinyílványítja a véleményét. Karakáns, irányító tipus.

Az egyedüli személy akinek nem szól be az én vagyok. Ha a spanjai tesznek valami megjegyzést rám,nem kontrázik,s ezekben a szituációkban nem áll oda melléjük,inkább tereli a szót. Az én barátaimra persze ez már nem érvényes,dumál nekik,s lejáratja. De ha valamilyen kivülállóval van gondom,akkor arra rászáll. Idegesíti s kikezdi. 9.-ben kaptam tőle egy szerelmes levelet amiben azt írta:

" Szia! Nem tudom hogy kezdjek bele,kicsit nehéz elmondani azt ami bennem van. Én nem kértem hogy ezt érezzem,magától jött,hirtelen és váratlanul. Úgy érzem nem érdekellek,s ez nagyon fáj. Nem számít mi lesz, s mennyit kell várnom ,én kitartok melletted mert szeretlek. A háttérben pedig mindig vigyázni fogok majd rád , egyetlen kis rózsabimbóm!"

Ez az üzenet még meg van,mikor láttamoztam folytatta:

"Nem én voltam,hanem a haverok!" S letiltott. Azóta fel sem oldott s nem is hoztuk szóba. Senki.

Szecska avatóra keringőt kellett táncolnunk,s a fiúk választhattak párt, aztán Ő kezdte,s egyből engem kért fel. Ha elléptem, kiváncsiságból,jött utánam. A próbákon végig fogta a kezem,a szünetekben sem akarta elengedni. Izzadott a tenyere. Érezni lehetett ahogy kalapál a szíve. Állandóan néz, ha rápillantok eltekint, majd újból rám szegezi a tekintetét.

Csendben,halkan. Van hogy belebambul, közben pedig ülnek körülötte a haverjai,aztán ő nem reagál,csak néz. Eleinte arra gondoltam nem engem,de akárhova ülök arra néz ahol ülök. Engem bámul.

Ha piszkál egy fiú,mert nem vagyok épp egy nagymenő akkor Ő oda áll, "bevéd!"

Tavalyi tanévben az angol tanár megkérdezte kinek van barátja,barátnője. Ő nem jelentkezett.

Rákérdett miért? Nem is tetszik valaki? Annyit mondott ez annál kicsit több s nem is ragozta tovább. Az én társaságomnak egy sziát nem mondd oda, reggelente viszont mikor kint áll a suli előtt s cigizik és én épp akkor megyek az iskolába kilóméterekről köszön. Nem hül.ye gyerek,okos. Jól tanul.

Nagyon odavagyok érte,s fogalmam sincs mit csináljak. Párhete odaültették mellém,gondoltam ráírom egy cetlire hogy beszélgetni akarnék vele,oldjon fel. De háttal ült nekem,mintha tet.ves lennék. Igaz, a haverja felé fordult s a könyvből diktálta neki a válaszokat. Gondoltam már arra is hogy nem komplikálom túl. Egyszerűen odamegyek hozzá, félrehívom beszélni ezzel kapcsolatban,de akkor mindenki faggatni fog minket,s elkezd terjedni az iskolában hogy szerelmes vagyok belé.

Olyan pillanatot akarok amikor ketten vagyunk csak,de Ő állandóan falkában lóg. Követik mint a kacsa az anyjukat. 10.-ben egyszer tesi után adódott egy ilyen "lehetőség", 15 óra volt. Indult volna haza,én direktbe szuttyogtam hogy csak Ő maradjon. Majd megkérdeztem meg-e vár. Nem szólt,csak leült s bólintott. Aztán mondtam mehetünk, hánykor megy a buszod? 15:05-kor- válaszolta. Kicsit elszégyeltem magam s a következő szavaim már az volt hogy :"bocsi,nem tudtam"! Ő pedig erre:"ugyan,nem baj!"

Elakartam vele kezdeni beszélni erről, mikor kinyitotta nekem az ajtót. Megkérdeztem játszva:" Amúgy mit szoktál órákon annyira nézni?" -Semmit.-Mondta. S úgy ahogy ott,azt ment a barátaihoz mint a 21.

Csak pislogtam nagyokat. Ott hagyott ez miatt.

Nem megy bele a sok hülyeségbe,nem olyan. Inkább a kondiba jár le. Szereti a számítógépes játékokat.

Gondoltam szerelmes levélre,kamufacebookra ,de nem vagyok már gyerek.

Aztán kitaláltam , bemegyek ezentúl reggelente korán,alkalmasint egyedül jön be a suliba, s mikor még nincs ott senki, nem látni embert a folyósón még megállítom,nem a teremben mindenki láttára. Azzal az indokkal hogy tudom Ő szokott játszani ilyen-olyan játékokkal, jól tud angolul,s valami hiba van a programmal. Segítene-e? Oldjon fel facén s leírom mit ír ki. Címszóval. A többi rajta múlik,talán így nem vesznek a szájukra.

Mi van ha kinevet ha megtudja? Ha rosszul gondolom hogy nem hagyom hidegen? Ha utána bo.londot csinál belőlem s megszégyenít? Nyárra gondoltam, ha sikerül ,beszélgetni,találkozgatni. De aztán jön a szeptember és megint kezdődne előről. Én visszabújnék a csigaházamban. Eléggé halk vagyok,csendes,nyugodt. Osztályelső tanuló szóval ez is hül.ye kérdés két forintért. Nagyon félek.

Szerintetek érdeklem,van nála esélyem? Mégis csak osztálytárs. Annyi lány haverja van aztán még sem választ onnan barátnőt.

Ti mit gondoltok?

17/L


2015. ápr. 23. 16:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,de haverokkal mi lesz? Ha tételezzük fel egyszer összejönnénk. Egy osztályba járunk. 2-2 csapatból. A téma lennénk egész évben. :)
2015. ápr. 23. 17:10
 12/20 anonim válasza:

Ne a mások véleménye szerint élj!

Ne azt tedd, ami a másik embernek kielégítő, magaddal foglalkozz, és azt tedd, ami neked jó.

Büszkeséggel, és jó érzéssel töltsön el, ha irigykednek rád, mert benned volt bátorság..

2015. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Én elolvastam kedves kérdező, nem hiszem, hogy valakit ezzel kéne traktálni, hogy túl hosszú szöveget ír... Ha így tudta kifejezni magát, akkor így tudta... :) Főleg egy szerelmes tini, akinek összevissza csaponganak a gondolatai. Aki nem akarja elolvasni, nem kötelező neki.

Nekem az a véleményem, hogy még fiatalok vagytok, és még ő sem érett meg arra, hogy az érzéseit jól, felnőttesen tudja közölni. A mai fiatal fiúk később érnek, kevesebb interakció van a külvilág és köztük, írtad, hogy ő is sokat játszik számítógépen... Tudom ez milyen, voltam hasonló cipőben. A másik probléma lehet az, hogy egy olyan társaságba tartozik, ahol elvárt dolog az, hogy én "menő" vagyok, és olyan frusztráció léphetett fel benne ezáltal, a megfelelés kényszere miatt, hogy nem mer lépni, és akár a játék álomvilágában élhet, ott egyfajta megbecsülést kap, amit a barátaitól nem feltétlenül kap meg, pedig a pozitív visszajelzés nagyon fontos fiatalkorban a megfelelő személyiség kialakulásához. Legyél vele türelmes, akkor közeledj hozzá egyelőre, amikor nincsenek ott a barátai. Beszélgess vele, de ne túl nyomulósan, mert visszavonulót fújhat. Lassan, lépésenként, okosan.. :)

2015. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat. :) Akkor lassan de biztosan. :) Ja,és persze csak bátran. :)
2015. ápr. 23. 17:18
 15/20 anonim válasza:
Elolvastam. Kár volt. :/ Ne parázz annyira. Menny oda azán lesz ami lesz. Próba szerencse.
2015. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Holnap kiderül merre dől a dolog. :D megpróbálom a játékos storyt:)
2015. ápr. 23. 17:24
 17/20 anonim válasza:
Elolvastam. Szerintem ostoba az az ember, akinek, ha be is jon valaki, letiltana a neten. Meg, mi az, hogy flegmatikusan valaszolgat olykor, mint tesi ora utan is? Vagy bejossz neki, de egy amator a srac, vagy csak az egojanak esik jol ez a jatszmazas. En azt mondom, ha akart volna valamit, mar talalt volna modot, hogy azt kozolje, kimutassa. Persze lehet, hogy meg elnek benne a regi erzelmek, a level alapjan, de, ha csak az allna fent, hogy a haverjai miatt nem mer kezdemenyezni, mert fel, hogy kikozositenek ot, akkor meg nem is erdemel meg teged. Dontened kell! Elengeded, kezdemenyezel sulin kivuli talit, vagy szenvedsz tovabbra is a mi lett volna, ha bizonytalansagtol...
2015. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Épp ez az,bizonytalan vagyok hisz volt idő.
2015. ápr. 23. 17:38
 19/20 A kérdező kommentje:

Nos,reggel korán bementem, s leültem a barátaimmal a padra. Vártam és vártam de Ő nem jött,azt hittem nem is fog. Mikor kijött az osztályból 37-kor elszívni egy szál cigit a suli előtt. Persze bandába. Befele jövet,na most vagy soha. Odahívtam:"Szia,légyszi gyere ide!" odajött a haverjai meg nagyban figyeltek, azok is mint a pulikutyák.

"Te szoktál ilyen játékokkal játszani,nekem van egy kis problémám. Segítenél?" elmosolyodott s válaszolta persze. Mondtam az úgy jó-e ha fbn leírom meg képeket küldök,mondta persze,felold. Aztán semmi... Hiába várom még mindig levagyok nála tiltva. Pedig jókedvűnek tűnt akinek feldobta a napját

2015. ápr. 24. 16:35
 20/20 anonim válasza:

Ezt a kérdést hányszor írtad ki?

Ha a srác okos szerintem zavarná a te iszonyatosan magas intelligenciaszinted.

2015. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!