Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van egy falubeli fiú, aki...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy falubeli fiú, aki nagyon tetszik. Hogyan közeledjek felé?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Dunát lehetne már rekeszteni az ilyen típusú kérdésekkel, de nagyon tanácstalan vagyok.

Nemrég (5 hónapja) költöztünk egy elég kicsi faluba, és sok embert nem ismerek még itt. Viszont van egy fiú, 1-2 évvel lehet nálam idősebb, és néha szoktunk a buszon vagy a buszmegállóban találkozni. Már 1. alkalommal nagyon megfogott benne valami. Facebookon nem szeretném bejelölni, mert nem azon keresztül akarok vele megismerkedni. De akkor mégis mit tudnék tenni? A buszon is mindig a barátai mellé ül, fogalmam sincs, hogy egyáltalán észre vesz-e engem. Bár mindig köszön, ha meglát, és közös ismerőseink is vannak.

Mégis meg kellene próbálnom inkább facebookon bejelölni? Vagy ti mit tennétek a helyemben?

18/l



2015. máj. 18. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
vedd fel facere
2015. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Oh, falusi élet! Hívd el nyájat legeltetni. Szerintem az tök romantikus. XD én is falun lakom!


Hát, én nagyon kezdeményezős vagyok szóval egy adandó pillanatban biztos oda mennék hozzá és bemutatkoznék. Már 18 vagy ő meg 20 ezek szerint, ez nem az a korosztály amikor nem tudják helyén kezelni az ilyen dolgot.

Az első ami ilyenkor a teendő a szemkontaktus felvétele. Ezzel jelzed neki hogy érdeklődsz iránta, és a reakcióból általában kiderül hogy kölcsönös-e a dolog. Persze erre nem mindig van lehetőség.

Aztán vannak a rá esel a buszon és így tovább lehetőségek, amivel fel hívod magadra a figyelmet... Én személy szerin utálom az összes ilyet, ráadásul nagyon gázul tud el sülni. Szerintem ne kísérletezz vele.


Falun mindig könnyebb az ismerkedés. Írtad hogy össze szoktatok futni buszmegállóban néha. Gondolom nem állnak benne tömegek, egy ilyen alkalmat kellene kihasználni és oda menni hozzá beszélgetést kezdeményezni. XD valami falusias téma. Ez egy nagyon nagy zárt közösség. Máshogy viselkednek az emberek mint mondjuk Pesten. Általában barátságosak.

Vagy ha nem mersz egy az egyből oda menni hozzá, előbb jelöld be facebook-on, és utána menj oda beszélgetni. Vagy jelöld be és írj rá, vagy küldj neki valamit (képet stb.), és akkor már még természetesebb lesz ha oda mész hozzá beszélgetni, esetleg az adatlapjából az is kiderül mi érdekli stb.

Az hogy be jelölöd facebook-on még nem jelenti hogy ott kell vele ismerkedned, ha ilyen közel laktok egymáshoz meg pláne nem interneten ismerkedj vele. Ezzel is csak egy lépéssel közelebb kerülsz hozzá, és ha kicsit félősebb vagy inkább ezt az eshetőséget ajánlom. Ha nem nyílik rá lehetőség hogy úgy mehess oda hozzá hogy egyedül van mert mindig ott vannak a barátai, és facen sem akarsz vele hosszabb távon dumálni akkor nincs mit tenni, hívd el randira. Csak azért mondom így, mert bárhova bármilyen stílusba hívod el onnantól kezdve még egyértelműbb lesz számára hogy tetszik neked, ha a beszélgetés kezdeményezésből nem lett volna már amúgy is egyértelmű.

De ha nagyon irtózol facebooktól (én is utálom) akkor van egy még egyszerűbb és kreatívabb módja. Fogsz egy cetlit rá firkantod például : Szia, nincs kedved dumálni? Vagy valami hasonló, amit te gondolsz. Ketté hajtod és mikor találkoztok buszmegállóba, vagy melletted megy el buszon, oda nyújtod neki, és esetleg azt mondod ezt elejtetted, ki esett a táskából. És akkor személyes is voltál, és a haverjainak sem lesz egyértelmű a dolog.


Általában mindenki túl bonyolítja ezt a dolgot. Olyan mindegy hogy kezdesz el vele beszélgetni... Odamész le szólítod, és talán az első 2-3 perc kínos aztán meg tök laza az egész, és már olyan mindegy hogy kezdődött.

Nem éri meg rajta túl sokat vacillálni, megy az idő, ő meg ez alatt meg ismerkedik valakivel. Ez nem olyan dolog amit el lehet rontani, ha meg úgyse jössz be neki oly mindegy. Ne komplikáld túl.

2015. máj. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jah, az előző litánia én voltam

21 éves lány.

2015. máj. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rengeteget segítettél! :) Egyébként a buszmegállóban igaz, hogy nem állnak tömegek, de olyan még sosem volt, hogy csak ketten lettünk volna, sajnos. Pedig alapvetően én sem rettegek tőle, ha meg kell szólítanom valakit. De még nem volt olyan szituáció, ami alkalmas lett volna. A másik meg amiben még kicsit tanácstalan vagyok, hogy milyen témával kezdjem, mert a túl kínos helyzetet is el akarom kerülni.
2015. máj. 19. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármivel. Ha be jelölöd facbookon akkor ott megtudhatsz róla pár dolgot, de végül is meg kérdezheted jár-e suliba, hova jár, agy dolgozik-e. Ha vannak közös ismerőseitek azok nem tudnak valamit róla? Például hogy hol lakik, vagy hasonló.
2015. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!