Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mik az előnyei és hátrányai...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az előnyei és hátrányai az internetes ismerkedések?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről szakdolgozatot lehetne írni... :D
2016. ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előnye az, hogy kényelmes a hátránya meg az, hogy nincs előnyse sem értelme.
2016. ápr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Hátrány:nem mond feltétlenül igazgat az ember se kortól, se külsóről

Elóny: Sokkal nyíltabban lehet - álnév mőgött beszélgetni. S így kőnnyebb biztosanbhasonló érdeklődésűvel továbbiakat tetvezni

2016. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Előnyök:

- Olyan emberekre is ráakadhatsz, akiket a való életben soha nem ismerhettél volna meg

- Az introvertált emberek sokkal jobban ki tudják fejteni magukat írásban, mint szóban

- Sokkal nyugodtabb a környezet: írsz neki valamit, ő is ír neked, amire te válaszolsz, és így tovább. Nem kell félni, hogy "beégeted" magad.


Hátrányok:

- Nem tudhatod, hogy a 16 éves kis fiú valójában nem-e egy 60 éves pedofil.

2016. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előnyök:

- Aki élőben zárkózott, könnyebben megnyílik, írásban könnyebb átgondolni és megfogalmazni a dolgokat

- Egy idő után kialakulhat egyfajta bizalom, lejön egy kép a másikról, lehet hogy élőben ilyenre nem lett volna lehetőség

- Lehet hogy olyannal alakul ki beszélgetés vagy barátság, akivel élőben nem alakult volna ki "csak úgy spontán"

hátrányok:

- Mindenki annak adja ki magát aminek akarja (bár talán bizonyos időn át tartó írásbeli kapcsolattartás után lejön hogy gond van)

- Előfordulhat, hogy illúziók alakulnak ki, elképzelések azok alapján, amelyeket a másik fél ír.

- Bizonyos idő után ellaposodhat vagy megszakadhat a kapcsolat bármilyen előjel nélkül (egyik fél nem ír vissza/egyre ritkábban ír vissza és ez csalódást jelenthet.

- Évekig tartó levelezések személyes találkozó nélkül -- ez mindkét félen múlik -- (ha egyik fél valamiért nem szeretne találkozni és nem lehet tudni/nem mondja el az okát).

2016. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thomika20 ***** válasza:
62%

Nem azért, de a személyes ismerkedésnek is meglehet a maga hátránya.


1. Abból hogy valaki meglát valakit, elkezdenek beszélgetni, ugyan úgy nem fogsz tudni teljes körű képet alkotni arról az emberről


2. Ugyan úgy interneten vagy telefonon fogjátok leginkább tartani a kapcsolatot és időnként pedig egy-egy személyes találkozót összedobni.


Szóval szerintem tök mindegy, hogy neten ismersz meg valakit vagy sem.


És mondjuk facebookon kezdesz el beszélgetni, az igazi neveitekkel, az pedig már alapból nem kamu dolog.


Arra meg nem lehet folyamatosan építeni, hogy aki neten ír, az feltétlen hazudozik. Én pl minden esetben szókimondó vagyok és elmondom, hogy ki vagyok.

2016. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy viszonyulok hozzá, hogy fontos eszköznek tartom az internetet, amivel fennlehet tartani a kapcsolatokat, de eleve az olyan kapcsolatot, ami többnyire, vagy teljesen interneten tartanak fenn, azt nem tartom igazi kapcsolatnak. Szóval, ha valaki úgy ismerkedik lelkesen, hogy közben nincs kedve ahhoz, hogy szemtől szembe nézzen a chat-partnerrel, az nekem hülyeség.


Az előnye egyértelműen, hogy bárkit bárhonnan ellehet érni, meglehet ismerni, amennyiben nyitott erre, a hátránya, hogy elfordulhat, hogy nincs értelme, ugyanúgy ismerkedhetnék a környezetem-béliekkel, akikkel életszerű kontextusokban beszélhetek, valamilyen szempontból sokkal jobban ismernek, mint akikkel interneten erőltetem az ismerkedést, és akik bármikor félreérthetik azt, amit leírok.


Olyannyira kényelmes lehet ott a beszélgetés, hogy az emberek rögtön mindenfélét beképzelnek az ott kialakult kapcsolatokról, pl. egyik napról a másikra kijelenthetik, hogy xy az életük szerelme, az életük értelme, stb. kicsit gyorsabban is zajlanak az ismerkedés fázisai.

2016. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia 15 éves lány vagyok és Bélának hívnak és már jogsim is van
2017. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!