Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan adjam a tudtára valakin...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan adjam a tudtára valakinek, hogy tetszik/szimpatikus/érdeklődöm iránta?

Figyelt kérdés

Van egy srác akivel nem beszéltem még nem tudom milyen ember, de külsőleg érzek iránta vonzalmat. Éppen ezért szeretném megismerni a belsőjét is.

A pozitív dolog ebben az, hogy úgy érzem/látom én is szimpatikus vagyok neki. Mivel lány vagyok szeretném ha ő tenné meg az első lépéseket ehhez viszont valahogy éreztetnem kell, hogy kölcsönös a dolog.

A kérdés az lenne, hogyan kell ezt éreztetni? Nem akarok rámenős lenni, nem akarok bámulni, stírölni, hanem valamilyen finom, nőies jeleket adni. Nem tudom ezt hogyan kell ezért lenne szükségem a segítségetekre!


2016. ápr. 29. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szemezz vele, közben mosolyogj rá. :) majd kacsinthatsz is egyet. Tuti siker lenne. (nálam legalább is tuti)
2016. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok?

Szerintem nyugodtan kezdeményezhetsz te is...igen,én is amondó vagyok,hogy a fiú lépjen a lány felé és nem pedig fordítva,de a legelején nyugodtan elkezdheted te a beszélgetést,lehet ő nem is gondolt még rá,hogy odamenjen,meg se fordult a fejében.Aztán utána ha érdekled,úgyis fog ő is keresni téged. :)

Tudtára pedig többféleképpen is adhatod azt,hogy bejön...egyrészt sokszor nézheted,közben mosolyoghatsz rá,tarthatod a szemkontaktust.Miután már elkezdtetek beszélni,legyél vele mosolygós,dicsérd,keresheted,hogy lássa érdekel téged.Tudod,csak a szokásos,semmi különleges dolgot nem kell tenned.Bár igaz a fiúk általában analfabéták a jelek észrevételében,szóval lehet nem nagyon mész azzal semmire,ha sokat nézed,mert sajnos a fiúknak ezek nagyon nehezen esnek le.... :D De azért remélem sikerül neked. ;)

2016. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel lány vagyok szeretném ha ő tenné meg az első lépéseket ehhez viszont valahogy éreztetnem kell, hogy kölcsönös a dolog. "

Éreztetni akarod vele,hogy kölcsönös a dolog....Ezzel te teszed meg az első lépést, csak leírtam, hogy tudd.

2016. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2. válaszoló:

18 éves vagyok. Tudom fura, hogy ennyi idősen ilyen kérdéseket teszek fel itt és ennyire nincs tapasztalatom. Sajnos, ez a helyzet, nekem így hozta az élet.

3. válaszoló:

Első lépés alatt azt értettem/értem ami már komolyabb dolog/helyzet mint a metakommunikáció. Mint pl. az ha odajön hozzám, kezdeményez beszélgetést ilyenek...én ezeket a metakommunikációs jeleket nem tekintem első lépésnek mert ahhoz, hogy merjen valaki kezdeményezni ahhoz kell egy visszajelzés. De amúgy attól függ milyen szempontból nézzük. Végül is lehet ezt is első lépésnek tekinteni.

2016. ápr. 29. 23:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom te vagy az első ember akinek a kérdését olvastam és legalább egy kis értelme volt! Mindenki, de tényleg mindenki el akar hívni randizni mindenkit de senki nem veszi a fáradságot, hogy előtte összebarátkozzon a kiszemeltjével. De te! Te szeretnéd megismerni nem csak "hopp jól nézel ki irány randizni". Ezt értékelem.


Szóval a kérdés többi része... NA itt már katyvasz van. Szóval szeretnéd ha ő tenné meg a lépést. Azt hittem előbb megakarod ismerni mielőtt randira hívnád. Vagy ez a "fiú teszi az első lépést" szabály már a barátkozásra is vonatkozik? Ezt szomorúan hallom mert akkor engem sok lány nem tart fiúnak. Ha egyenlőre csak barátkoznál akkor nyugodtan menj oda te.


Ha már a randinál tartotok, akkor is bátran kezdeményezhetsz. Már nem a középkorban élünk. Nyugodtan elhívhatnak randizni a lányok is egy fiút. Sőt a fiúnak szerintem még jól is esne.

2016. ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Nekem úgy épül fel a fejemben, de lehet rosszul gondolom.

Szóval kezdődik a metakommunikációval (mosoly,tekintet stb.)Ez az a lépés ami szerintem manapság fontos ahhoz, hogy vki oda merjen menni a másikhoz barátkozni.Ez lenne az amit szeretnék megtenni mert én kerültem eddig az ilyen "bevezető" részeket mert nem akartam zavarba jönni. De úgy látom ezt nem lehet elkerülni. Nagyjából erre vonatkozott a segítségkérésem, hogy mit kéne ilyenkor tennem. Hiszen az fura lenne, hogy hirtelen oda mennék hozzá vagy a baráti társaságába csak úgy minden nélkül.Főleg hogy nincs is közös baráti körünk.


Nos ezek után gondoltam én, hogy jöhet a barátkozás, amit szerintem a férfiaknak kell megtenni először. Pl. odajön hozzám, keresi a társaságom stb.


Végül úgy gondolom ha sikerül megtalálni a közös hangot és úgy érezzünk van értelme komolyabban is ismerkedni akkor jöhet a randi.

Remélem így már értelmesebben tudtam fogalmazni.


Tudom ez egy kissé szubjektív dolog, hogy kinek hol vannak a határok meg ki mi tart vonzónak, másképp gondolkodunk arról adott helyzetben kinek kell megtenni a lépéseket stb.

2016. ápr. 30. 10:16
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: Tetszik a gondolkodásod!:)

De szerintem ezt inkább ismerkedésnek kellene hívni, mint barátkozásnak, mert a te szándékod a párkeresés és nem a barátság kötése :)

2016. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
En mindig ugy szoktam hogy a csajokra ra irok facen te is irj ra a sracra
2016. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 1.-vel.
2016. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hmmm. 5.válaszoló vagyok és az mondandód első felével teljesen egyetértek. A metakommunikáció fontos és persze ha te nem mész oda hozzád akkor ő fog, de ettől még szerintem szükségtelen elvárásként kezelni, hogy ő kezdjen. Több olyan barátságom is van lányokkal akikhez nem én mentem oda. A mondandót másik fele megint csak teljesen jogos.


Ez persze csak az én véleményem és valószínűleg akár hagyod hogy ő kezdjen akár te kezdesz ugyanarra az eredményre fogsz jutni, szóval nincs is értelme beszélni róla, csak gondoltam illik válaszolni.

2016. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!