Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, mennyire lehet gond,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mennyire lehet gond, ha valakinek félelmetesen magas az IQ-ja?

Figyelt kérdés

160+-os IQ-t mértek nálam(ez volt a teszten a legnagyobb érték), bár ekkorra másodjára töltöttem ki a 60 kérdést, elsőre 140 jött ki.(viszont ilyenkor másfelé is elkalandozott a figyelmem) Nem is ez a lényeg, a kérdésem sokkal inkább afelé irányulna, hogy mennyire lenne ez zavaró? Mármint hogy a srác akivel jártok imád olvasni pl, és innen annyi információt gyűjtött amit el is raktározott magának, hogy csak szimplán rátok néz és tudja mit éreztek, tudja mire vágytok, tudja, hogy hogyan tudna manipulálni titeket, az ismerőseit az írásukból megmondja mit éreznek függetlenül attól, hogy mit írtak az esetek nagy részében.(tehát még ha kamuznak is) Nagyon könnyedén tudja befolyásolni az embereket, a lányokat nagyon könnyen magába bírja bolondítani stb.(komoly párkapcsolatom nem volt még, eddig csak bolondítottam a lányokat) Akármilyen logikai feladatot/problémát állítasz elé idő kérdése és megoldja. Állandóan keresi az újabb és újabb kihívásokat amiken pörgetheti az agyát. Olvastam az EQ-ról is, de magas IQ-val azt is könnyen lehet fejleszteni véleményem szerint olvasás által, azért keverem össze a kettőt direkt:) Lexikális tudásom nem a legnagyobb, mert a suli anyagát mindig is utáltam, mindig a saját fejemmel szerettem megtanulni dolgokat.


Ez mennyire para?


Várom mihamarabbi kritikáitokat(sokaknál kiveri a biztosítékot, ha valaki ennyire nagyra tartja magát, vagy hogy "felvág" azzal amiben másabb, de próbáltam E/3-al csillapítani ezen problémákat..:/:D) véleményeiteket, meglátásaitokat, illetve azokat akik mindenképp kötekedni szeretnének, és E-péniszt vagy miegymást méregetni, illetve meggyőzni arról, hogy lehetetlen a dolog hogy ennyire magas IQja legyen valakinek.:)


2016. aug. 22. 22:07
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

17-es:D Hát igen, valójában nem vagyok ilyen amúgy, mármint nem vagyok ennyire énközpontú, tudom az értékeimet, de nem mutogatom, vagy nem vágok fel vele meg semmi ilyesmi, nem is igen szeretem ha szétfényeznek az emberek engem, bizonyos szituációk után, most itt csak azért hoztam fel, és próbáltam részletezni valamilyen módon, hogy átfogóbban szemléltessem a dolgot, és ez alapján tudjatok választ adni:D


18-as teljes mértékben egyetértek. Sőt az EQ sokkal fontosabb mint az IQ. És a lányok ebben sokkal jobbak is a fiúknál, de ez egy fejleszthető dolog. Kemény munkával. Először elméleti síkon kell utánajárni részletesen a dolgoknak, és utána könnyebb gyakorlati síkon:D és így lehet fejleszteni:D Van aki alapjáraton jó ebben úgy, hogy nem is tudja, mennyire jó:D De főleg a lányok:D


20-as köszönöm neked is a választ:)

2016. aug. 22. 23:09
 22/30 anonim ***** válasza:

Jajj mar oda ne rohanjak. Nekem is 140+os az IQ-m megse verem a nyalam ra. Sokkal fontosabb ertekek vannak egy emberben. Persze en se jarnek egy "buta mint a fold" sraccal, de engem nem az allitolagos naagy intelligenciad vagna rukvercbe, hanem az a fene nagy egod, szivem.:)

17/l

2016. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Én se a nyálam verem rá, nem tudom miért gondolod ezt. Próbáltam úgy leírni a dolgot ahogy én látom magamról, illetve külső forrásokból amiket kaptam. Az egoizmust pedig nem lehet megállapítani ennyire egy idegenről.:D Ha valamit megkapnék az ismerőseimtől negatív tulajdonságjelzőként, ez biztos nem szerepelne köztük:D(és ezt se egoból gondolom így, csak mert teljesen más világ ez anonimban, mint a való élet:D) Értem én is, hogy vannak ennél sokkal nagyobb értékek. Viszont a kérdésem arra irányult leginkább, hogy ez zavarná-e általánosságban a lányokat egy kapcsolatban:D Te pedig elkanyarítottad a dolgot másfele.:D De mindegy nemgond, azért örülök a válaszodnak:)
2016. aug. 22. 23:54
 24/30 anonim válasza:

Habár az IQ-m nincs 160, és valószínűleg évekkel fiatalabb vagyok nálad, azt hiszem, te csak rossz körökben mozogsz. Én is átlátom a dolgokat, van, hogy előre tudok valamit, amit senki nem hisz el nekem, utána meg csak les, mégsem érzem szükségét annak, hogy a te szavaiddal élve le kéne "korlátoznom" magam. Sőt, merem állítani, hogy nagyon sok ember van még így ezzel.

Bírom az okos fiúkat, hogy példát is mondjak: volt egy végzős srác, aki ezek szerint eléggé hasonlított rád - már ha tényleg olyan vagy, mint amilyennek leírtad magad -, vele én például nagyon jól kijöttem. Már csak a korkülönbség végett is fölöttem állt valamennyivel, ez mégsem nyilvánult meg semmiben. Nálam fontos az intelligencia, szeretem, ha valakivel normál keretek között maradva tudunk megvitatni bizonyos dolgokat. Manapság gyakran fordul elő, hogy helyeslés mögé rejtik a tudatlanságukat.

Ha egy pasi bizonyos számok szerint okosabb nálam, akkor áldásom rá, ettől függetlenül biztosan tudnék neki olyan dolgokat mesélni, amiről még csak nem is hallott. :) Szóval, nagyon leegyszerűsítve, nagyon paraszt nyelven: ha buta embernél próbálkozol, még jó, hogy könnyű minden. Elnézést a kifejezésért, tisztában vagyok vele, hogy a többség meg valószínűleg ha ebben nem is, de másban biztosan jeleskedik. Persze, bizonyára jó érzéssel tölt el a tudat, hogy mikor valaki nagyon nyeregbe érzi magát, te még akkor is a dolgai mögé látsz, de hé! Azért ez nem akkora ritkaság ám!:D Szerintem keress magadnak valami hasonló kaliberű srácot, vagy akár srácokat, és haverkodj össze velük, szerintem az ilyesmit általában jó átnyálazni és kivesézni másokkal is. Most így, kívülállóként valóban fellengzősnek tűntél kicsit, először még olvasni is kellemetlen volt a kérdést, mert szabályosan én éreztem szarul magam, amiért nekem nincs ilyen leeeehetetlenüül (igen, szarkazmus) magas IQ-m. Most viszont inkább csak azt hiszem, annyira ki akartad írni a dolgot, hogy túlzottan is rámentél a részletekre. Ami, valljuk be, ha tényleg csak arra irányult a kérdésed, hogy ez zavarná-e a lányokat általánosságban, elég felesleges volt. Megértem miért nem szeretnél privátban beszélgetni, de talán kevesebb támadó jellegű megnyilvánulást kaptál volna, ha ezeket ott fejted ki ilyen pontosan. :)


Visszatérve az alapkérdésre: számomra nem, hogy nem gáz, ha egy srác nem buta, hanem kifejezetten alapkövetelmény, az, hogy olvasni szeretsz meg ilyesmi, meg csak hab a tortán. Az viszont zavaró, hogy csak bolondítottad a lányokat. Oké, hogy néha előfordul, hogy egy-két apró dolgot egyesek már rögtön zöld jelzésnek vesznek, de ha te szórakozol is rajtuk/velük, na, az már kellemetlen. Ha még emellett azért igényes is vagy és adsz legalább egy icipicit magadra, akkor az már szerintem nyerő kombó.

Remélem ez elég korrekt válasz volt. Bocsánat, ha valamit félreértelmeztem.:)

2016. aug. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

korrekt válasz, sőt örülök az ilyeneknek:D A tartalmas kritikákat személy szerint imádom, sokat lehet belőlük tanulni is:D Én valóban túlléptem a korrektség határát, és abban is igazad van, hogy nagyon ki akartam írni ezt a dolgot:D Viszont az nem igaz, hogy mindent tudnék, ezt nem hiszem hogy ecseteltem volna. Persze tudok egyet s mást az emberekről, de nem írtam, hogy mindent tudnék. "ettől függetlenül biztosan tudnék neki olyan dolgokat mesélni, amiről még csak nem is hallott" tehát ilyet minden nap tanulok sok embertől.:D(logika az csak abban segít, hogy hamarabb megértsek, átlássak bonyolultabb dolgokat) Csak azokat emeltem ki amikben a való életben is jól mennek/tudok, és nem azokat amiket nem, vagy nem a hátrányos dolgaimat. Persze nem tudnék mindenkit manipulálni(az okos embereket nyilván nehezebb, vagy nem is lehet:D), de sok embert gyerekjáték lenne, meg lehet nem látok bele mindenkinek az érzéseibe, de körül tudnám írni, másrészről meg folyamatosan tanulok, és egyre többet tudok.:D Testbeszédből meg lehet gyakorlatilag állapítani, hogy emberek mit gondolnak, merre szeretnének menni, hogyan vélekednek a beszédemről, vagy épp mennyire hezitálnak a véleményemtől..:D A lányokkal való szórakozás, meg egyáltalán nem ilyen megbántásról szólt, mert le se szólítottam őket, és hiába csak magyarázkodásnak tűnik, nem bántottam meg senkit, maximum ők saját magukat a saját eszük logikája szerint, én csak kíváncsi voltam, hogy mennyire tudnak begerjedni, ha bizonyos olvasottakat alkalmazok.. Volt pár lány aki leszólított, bár egyesek szerint jól nézek ki, szóval nem tudom biztosra, hogy milyen okból jött oda hozzám.:D(valószínűleg ez is ego szöveg akkor, nem tehetek róla, valahogy muszáj megosztanom az információt, meg a rögtön beugró változókat) Én meg nem vágytam még párkapcsolatra, illetve akkor még annyira kezelni se tudtam volna a konkrét szituációt, legalábbis ezt gondoltam magamról, ezért eléggé gyatra visszajelzéseket adtam neki, és így bár még mindig bámult, abbamaradtak az ilyesfajta próbálkozásai.:D Viszont a bolondítást sok lánynál inkább úgy volt, hogy néztem őket, próbáltam megérteni őket messzebbről is, kipróbáltam dolgokat, ők is néztek engem, és látszott rajtuk, hogy már azt szeretnék, hogy odamenjek hozzájuk..(egyik lány egyszer rám nézett, és látszott rajta, hogy már fejben felrobban, hogy nem tudja hogy mi a görcs van, pedig mindig félénken köszönt mosolyogva, amikor felszólaltam az osztályban vagy próbáltam poénkodni mindig nevetett, de én nem akartam összejönni még senkivel, vagy sokkal inkább, hogy őszinte legyek féltem hogy milyen lennék egy párkapcsolatban).


Valóban felesleges volt a sok információ, csak megnyerő akartam lenni, mert ha csak random a fő kérdést teszem, ki biztosan nem hitték volna el, az úgy amúgy sem hiteles szerintem.. Mert akinek magasabb iq-ja van az szeret logikázni, szeret mondatokat formálni stb. Lehettem volna alázatosabb ezt bevallom, tehát hogy én ettől semmivel nem vagyok jobb senkinél, mert ez igaz is, sőt én vallom, hogy minden ember ugyanannyit ér, gazdasági helyzettől, hovatartozástól függetlenül.:D Csak hát az interneten anonimként feleslegesnek találtam. Illetve az ilyen feszültséget keltő kérdésekre mindig több válasz jön.:)


A korlátozás meg arról szól, hogy bár megalakulnak a dolgok a fejemben, összeáll a kép, mégsem nyomom bele mindig a véleményem mások arcába, egyrészt, mert még ha számomra logikus is, lehet hogy nem igaz, másrészről, én szeretek másoktól tanulni ilyen úton módon. Tehát inkább meghallgatok pár rossz választ is, csak hogy megértsem a logikájukat(ami lehet a adott dologban nem működött de máshol még én is hasznát vehetem), és eltitkolom azt ami szerintem az igaz válasz, és esetlegesen valóban is az igaz válasz.:) Mondjuk amúgy sem szeretek túlzottan a középpontban lenni, még ha néha próbálnak is oda felhúzni..(külsőségek miatt is talán, főleg a bátrabb lányok..)


Ha valamit hülyén írtam, vagy nem konkrétan, vagy ilyesmi, nézd el kérlek, most keltem.;D

2016. aug. 23. 09:55
 26/30 A kérdező kommentje:
amúgy azt még hozzá kell tennem, az EQ-s kérdezőnek, hogy az IQ az valamilyen szinten hátráltatja is az EQ-t. Mármint jól utána lehet járni a dolognak, meg annak is hogy hogyan kell fejleszteni meg ilyenek, de az EQ az arról szól, hogy őszinték legyünk magunkkal, és hiteles emberként tudjunk működni. És felvállaljuk azt amit érzünk:D És az IQ kicsit hátráltatja ezt, mikor egy érzelmi problémára olyan erősen logikusan felépített kifogást alkotok, hogy azt hiszem a valóságnak, úgy tűnik mintha őszinte lennék, de nem vagyok az.:D És könnyen bele lehet kavarodni:D
2016. aug. 23. 15:51
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem az IQ-dtól "látsz bele" mások fejébe, ha mondhatom így, és úgy gondolom, hogy ehez egyfajta érzék kell, nem igazán lehet könyvekből megtanulni. Egyébként nem sértésnek, de tényleg olyan, mintha direkt minden egyes mondatoddal azt akarnád sugallni, hogy neked mennyivel másabb ("jobb") gondolkodásod van a többi, alacsonyabb IQ-val rendelkező emberéhez képest. Ja és hogy a kérdésedre válaszoljak is, az csak jó, ha egy pasinak van is agya, mert az mostanába ritkaságnak számít.
2016. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
hát ha ez így megy át, akkor elnézését kérem esetlegesen azoktól, akiket ez bánt, vagy megbántott, vagy akármi ilyesmi. És neked utolsó köszönöm, hogy külön rávilágítottál a dologra:D Ment a zöld neked is:)
2016. aug. 23. 20:51
 29/30 anonim válasza:

Kedves kérdező, én is hasonló helyzetben vagyok... Egyébként hány éves vagy?

24-es! Látom, te azért otthon vagy ebben a témában. Külön érdekelne egy lány (feltételezem, hogy az vagy:D) véleménye, de nem szeretném azért mindenemet közszemlére tenni. Írhatok privátot?

2016. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
20 vagyok:D Mondjuk semmidet nem tennéd közszemlére, mivel ez az oldal teljesen anonim:D Ennyiből engem se tudna felismerni senki:D Esélytelen:D
2016. aug. 23. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!