Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a legnagyobb római...

Melyik a legnagyobb római szám és miért?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 15:26
 1/7 anonim válasza:
16%
felteszem ugyan úgy a végtelen, mint az arab számoknál.bár a végtelen sem nevezhető egzakt módon egyetlen számnak
2008. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Nincs legnagyobb szám, a végtelen nem szám, ez független attól, hogy római vagy arab. A számábrázolásnak ellenben vannak korlátai. Az arabnak mondhatni beláthatatlan, a rómainak viszont a eléggé megfogható, mivel nem helyiértékesen ábrázolnak. A legnagyobb betűjük az M, ebből egymás mögé raksz hármat, az MMM, erre ráraksz még egy ötszázast, MMMD, ráraksz még háromszázat, az MMMDCCC, még ötven és így tovább, hacsak rosszul nem tudom, és írhatsz olyat, hogy MMM<ide valami szám>M, azaz a 3501-4000 eső számokat máshogy kell ábrázolni. Mindenesetre nem több 5000-nél :)
2008. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A 3999 azaz MMMCMXCIX. Ugyanis három számot lehet maximim egymás mellé írni. A 3000 az MMM, és még hozzá lehet adni 999-et. Kivonásra csak a C, X, I használható, D, L, V-ből nem lehet többet írni egymás mellé, és M-ből csak C-t, C-ből X-et, X-ből csak I-t lehet kivonni. MMMIM ez hibás felírás lenne.
2008. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Viki barátnőm nem így tudja :))


[link]

2008. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

én a magam részéről úgy gondolom, hogy szabályosnak szabályos, csak ronda.

Szerintem manapság a római számokkal való írásnak, mert más oka nincs, két feladata van. Az egyik, hogy szép legyen, a másik, hogy bizonyos értelmi képesség alatt ne is tudják elolvasni.

Ebből adódóan a 3999 az szerintem is MMMCMXCIX nem pedig MMMIM, mert szebb és bonyorultabb.

2008. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nos igen...a 3999 volt az egyik tippem nekem is, de a wikipedián más szám szerepelt...a lányom matek tanárja meg csak ezer alatt gondolkodott, de köszönöm mindenkinek a gyors és számomra hasznos válaszokat:)
2008. nov. 16. 11:00
 7/7 anonim válasza:
100%
Az elég durva lehet hogy ezer alatt, pl rengeteg filmnél írják ki a kiadás idejét római számmal, nem hiszem hogy nem látott volna ilyet
2008. dec. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!