Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elkezdtem olvasni az antianyag...

Elkezdtem olvasni az antianyagról, de egy fontos információt sehol sem találok (lent)?

Figyelt kérdés
Szóval azt olvastam, hogy az "elektronok" az antianyagban "pozitronok". Szóval akkor itt pont fordítva működik, mint az anyagban: az antianyag részecskékben az atommag negatív töltésű, és a körülötte keringő pozitron pozitív töltésű?

2020. jan. 7. 16:42
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Igen. Mindegyik antirészecske pont fordított töltésű. Néhány kivételes részecske van aminél ez nincs így.
2020. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a választ!
2020. jan. 7. 17:29
 4/4 2*Sü ***** válasza:

[link]

„Az antianyagban az atomot a proton, neutron és elektron helyett azok antirészecskéi, az antiproton, antineutron és pozitron építik fel.”


[link]

„Mindenféle részecskének van egy megfelelő antirészecske párja azonos tömeggel, de ellenkező elektromos, gyenge és erős töltéssel.”


Lásd még:

[link]

[link]

[link]


(A sehol sem található információkkal szemben ezek a Google első találatai az adott kifejezésekre.)

2020. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!