Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kémia! Hogy tudnám megtanulni?...

Kémia! Hogy tudnám megtanulni? Segíts lécci.

Figyelt kérdés

Hello!

Nah szóval az van h most voltam 7.-es és értettem kémiát meg minden de az utolsó fejezet az ilyen oxidáció, redukció, savas kémhatás, lúgos kémhatás és közömbösítés. Minden jól ment gészen eddig. Nem tudtam megérteni sehogysem gondoltam hátha tudtok segíteni.

Köszi! :)


2010. júl. 25. 13:36
1 2
 1/19 anonim válasza:
Bocs, de ezekkel most mit is akarsz kezdeni a NYÁRISZÜNET közepén?
2010. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt akarom vele kezdeni h tudjam mire suli lesz mivel gondolom ez alap és tudni kéne...
2010. júl. 25. 13:48
 3/19 anonim válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok én is, mint te.Azért van rá nagy szükség,mivel 8.ba ez egyik tétel lesz.Legalábbis nálunk.ha nekem sikerül valahogy megtaulnom,akkor írok.:)
2010. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Keress más forrásokat a témában. Sokkal könnyebb valamit megérteni, ha több féle megfogalmazásban is olvasod.
2010. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. júl. 25. 13:59
 6/19 anonim ***** válasza:
Valamit nem értek ha idáig állításod szerint ment akkor most az elég alapvető elektronleadás elektronfelvétel meg a sav bázis reakció miért ne menne.Ráadásul mindegyiket két útról is meg lehet közelíteni.És forrás meg leírás is van bőven.
2010. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Oxidáció-redukció:


Ha egy anyag oxidációs száma nő, akkor oxidálódik, ha egy anyag oxidációs száma csökken, akkor redukálódik. Egy vegyületen belül az oxidációs számok összege minden esetben nulla.


Vegyük alapul a szén-dioxidot. A szén oxidációs száma +4 az oxigéné pedig -2. CO2 vagyis itt a +4+(-2)+(-2)=0. Kijön(:


Az elemi állapotban lévő anyagok oxidációs száma mindíg nulla. Például a grafité (tiszta szén) 0.


Anyagi tulajdonság az oxidációs szám. Ez sokszor különbözhet. A függvénytáblában benne van az összes. Nem kell megtanulni(:


Kérdés van, írj.


A pH viszonylag jól benne van a sárga színű függvénytáblában, abból meg lehet tanulni.

2010. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

előző, nem hiszem hogy egy 7.-es tudja mi az a függvénytáblázat ill. oxidációs szám;)


8.-osként nem kell sok mindent kell tudnod kedves kérdező a redoxi- ill. sav-bázis (protolitikus) reakciókról.


kicsit hosszú lenne ezt részletesen itt elmagyarázni, és nem is biztos hogy megértenéd.


Röviden, kb 7.-es szinten megfogalmazva mindkettőnek részecskeátmenet a lényege, melynek során az egyik reagáló anyagtól vmilyen részecske vándorol a másikhoz.


Redox folyamatok esetén elektron-átmenet történik

Protolitikus folyamat esetén pedig H-ion, azaz protonátmenet.


Redox folyamatok esetén amelyik elektront ad le: oxidálószer

amelyik a felveszi ezt az elektront: redukálószer.


Sav-bázis esetén vizes oldatokban nem létezik H+ ion, egy vízmolekulához kapcsolódva fordul elő. Pont mint ha egy teve hátán ülne;) Ez lenne az oxóniumion

Amelyik az oxóniumiont leadja: Sav

Amelyik megkapja: bázis.


Hangsúlyozom: EGY ANYAG CSAK AZT A RÉSZECSKÉT (elektron, proton) VEHETI FEL, AMELYIKET A MÁSIK LEADOTT.

Ezért ezek a folyamatok időben nem választhatók szét.

Ha pl veszel egy Pizzát, csak akkor eheted meg, amikor már megkaptad nincs olyan hogy előtte megeszem aztán kisütöm;)


Ezen a szinten ez lenne a lényege.


Nemtom mennyire volt érthető, bocs ha nem

de egy ideje túl vagyok az ált sulis kémián:D

2010. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Failure válasza:
73%
Szerintem először részesítsd előnyben a nyelvtant, utána a kémiát. Segítek, "lécci" helyesen: légyszi (tudod a légyszives röviditése). a "hogy" elött mindig van egy vessző, kivéve ha a "Hogy" szóval kezdünk mondatot.
2010. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat! :D

Utolsónak pedig kismillióan írják azt, h lécci. És még 1 neked most nem édes mindegy h én most a hogy előtt teszek-e vesszőt vagy nem. Inkább Segíts!

Ja és nem iskolába vagyunk! Ha ott lennék minden bizonnyal tennék a hogy előtt vesszőt!

2010. júl. 27. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!