Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tengeralattjárók ban miért...

A tengeralattjárók ban miért kettő kormány van?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Azokban nem botkormány van?
2020. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
87%

Nem mindben van kettő.

[link]


De régiekben gyakori a dupla.

[link]



Gondolom repülőben nem meglepő ez a látvány:

[link]



Az egyik ok az lehet, ami repülőknél is, a két pilóta közti biztonságos vezetés-átadás.

A másik ok szintén lehet repüléstörténeti párhuzam, ha a szervók bedöglenek és kézi erővel kell mozgatni a kormányfelületeket, kellhet mindkét pilóta együttes ereje.

2020. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
87%

"Azokban nem botkormány van?"

A legmodernebbekben de, ahol már "fly-by-wire" az irányítás, full elektronikus kezelőszervekkel.

2020. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm.
2020. aug. 13. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Á, azért ez nem így van.

A tengeralattjáróban nemcsak oldalkormány van, hanem magassági is.

Először három ember volt, de abból egy a (oldal) kormányos. A két egyforma állás az a merülőlapátvezérlés, a magassági kormány. És merülőlapátból van egy elől és egy hátul. Ezért van két tekrenc.

Aztán lett kettő ember, az egyik vezérelte az oldalkormányt és az egyik merülőlapát-párt, a másik meg a másik merülőlapát-párt. Hogy ez a németeknél, angoloknál, amerikaiaknál hogy oszlott meg, azt nem tudom így fejből.

Ennél a linkelt képnél

"De régiekben gyakori a dupla.

[link] "

...még fel is van iratozva, hogy a jobb oldali az az orrban levő merülőlapátok vezérlő állása. És mivel csak a bal oldalinál van oldalkormány állásszög jelzés, feltehetőleg a bal oldali muki tekerte az oldalkormányt is.


És utána akár a joystick kora is jöhetett.

2020. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Hát, bocs, észre kell venni, hogy ami link az #5-ben van, az igazából a #2 hozzászólásban szerepel, és ott használható alakú. Támpont lehet az idézőjel, amit alkalmaztam, mai arra utal, hogy idéztem innen valahonnan.
2020. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

#5:

Na ennek a kiegészítésnek örülök, ez nekem is új.

Illetve annyit tudtam ,hogy volt, ahol a külön kormányelemeket külön személy kezelte, de azt nem tudtam, hogy a külön elemek kezelőszervei ennyire egyformák.


A "jostick" esetén gondolom a számítógépes vezérlés mozgatja egyetlen kormányjelre az összeset megfelelően.

2020. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!