Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az oka annak, hogy nem...

Mi az oka annak, hogy nem fejlettebb a technika? Mit rontottunk el az úgy 1960-tól 2000-ig terjedő időszakban?

Figyelt kérdés

Még korai 90-es években játszódó sci-fikben is gyakori motívumok, hogy 2030-ra már ilyenek lesznek:


-Repülő autók

-Energiafegyverek

-Mesterséges gravitációval rendelkező űrállomás, melyre teleportálással lehet feljutni, és onnan lejönni

-Emberi intelligenciával rendelkező robotok



Most itt vagyunk 2020-ban, és van egy erős gyanúm, hogy 10 éven belül nem fognak ilyen dolgok hirtelen megjelenni, sőt gyakorivá válni.



Szerintetek alakulhatott volna úgy a történelem úgy 1960-tól, hogy már vannak ilyenek?


A technika és a tudomány jelenlegi állása szerint szerintetek mikorra lesznek ilyenek?



2020. szept. 14. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Több sci-fiben is láttam már olyan jövőbeli mobiltelót vagy ahhoz hasonló eszközt, ami egyetlen átlátszó üveglap."

Erről eszembe jutott egy másik ilyen, a Különvéleményben is látott nagy kijelző, ami megfelelő kesztyűkkel irányítható. Nem tudom, próbált-e már valaki mondjuk fél óráig pihenés nélkül így hadonászni, de a legtöbb ember (főleg irodai dolgozók) szerintem hamar feladnák, leszakadna a karjuk. Ki lehet próbálni.

2020. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:

"Az energia nagy mennyiségben és kis helyen való olcsó tárolási módja."

Igaz és jogos, de igazándiból a fúziós energia léte csökkentené ennek a fontosságát.

2020. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

Azért voltak jó jövőtippek is.

AT&T 1993 "You will" reklámkampány.


https://www.youtube.com/watch?v=a2EgfkhC1eo

2020. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!