Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen vastag rozsdamentes...

Milyen vastag rozsdamentes fémlemezek viselnek el mondjuk merőlegesen 20 kilót mondjuk 1cm2-en alakváltozás nélkül?

Figyelt kérdés
Szóval alumínium, alumíniumötvözetek, és rozsdamentes acél közül melyik milyen? Illetve ha mondjuk olyan alakja lenne, mint egy doboz tető, és a tetejét nyomná a 20 kiló, akkor a "lábai" se rogynának meg.
2020. nov. 25. 10:16
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:

" Van akinek sikerült elképzelni 1m2-es lemezt, nem tudom, miért kéne lerajzolnom."

Talán mert mindenki csak tippelget, mit akarsz és esetlegesen néha valaki egy részletet eltalál.

2020. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TappancsMancs ***** válasza:

Ehhez mérnöki számok kellenének, ezt úgy tűnik nem tudják és én sem. De ha a későbbiekben jól jön, akkor a kiírást úgy lett volna érthető, hogy nem "20kg elviselése 1 cm2-en", hanem " 20kg elviselése 1 méteren". A nyomó felület ezek szerint az 1 cm2. Ha jól értem most.


Számadatot azt sajna nem tudok, de az ötvözet is nagyon számít, ez viszont biztos. Van hajlékony alumínium ötvözet (pl elektromos vezeték), és van merev alu öntvény (pl motorblokk). Ha valaki mérnök és tud majd neked számszerűbben választ, akkor konkrét ötvözetekhez tudja majd megadni.

2020. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
De ha 1cm2-en érintkezik a rádobott 20 kiló, akkor erről semmit nem árulna el az egy méter, plusz az egy méter nem fix. Egyébként épp erről van szó, hogy teljesen lényegtelen, hogy mihez kell. Kérdeztem valamit, és arra várom a választ, és nem arra vagyok kíváncsi, hogy valaki szerint arra megfelel az ilyen meg olyan is.
2020. dec. 3. 09:37
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

Ember, nem derül ki, hogy mekkora az alátámasztatlan felület, milyen távol, milyen támasztást kap...


Nincs mit, miből számolni.

2020. dec. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!