Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Két elektromos motort használv...

Két elektromos motort használva megduplázódik a teljesítmény?

Figyelt kérdés

Ha egy elektromos járműbe egy motor helyett kettőt szerelünk, megduplázódik a teljesítmény is?


A két motort közös tengelyre kellene kötni, vagy inkább mindegyik motor kapjon egy kereket?


2020. dec. 9. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen permanens mágneses szinkronmotoroknál, a teljesítmény számolása kicsit más. Amit megadnak a Teslánál az a névleges teljesítmény. Amúgy van egy cikk erről a Tesla oldalán, nézd meg esetleg ha megy az angol, ott részletesebben leírják ezt.


Az utóbbi kérdés nem teljesen értelmes. Úgy érted az első és hátsó tengelyekre tegyünk 1-1 motort vagy pedig hátsó tengelyen legyen két motor?

Általában egy motor van az elektromos autókban, de Teslának is van ugye a D jelölésű modelljei, ami ugye Dual-t jelent, két motor van benne, az első és a hátsó tengelyen 1-1. (Tudom nem csak a Tesla csinál ilyet)

2020. dec. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Az akkumulátorból áramolnak az elektronok a motorba. Hogy ha két elektromotor van akkor ugye ugyan azon akkumulátornak két motort is el kell látni elektronokkal. Tehát a tengelyre számolt teljesítmény nem lesz dupla akkora. Viszont a nyomaték igen, összeadódik.
2020. dec. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tengelyre számolt teljesítményt úgy értem nyomaték*forgás sebessége.
2020. dec. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

A nyomatékod és persze az áramfelvételed leeht duplázott egy tengelyen két motorral.

Viszont nem igazán van előnye egy darab dupla nyomatékú motorral szemben, sőt, inkább hátránya van.


AC szinkronmotorok esetén a telepítést is körülményessé teszi, hiszen szöghelyzetre tökéletesen passzolnia kell a kettőnek, már ha közös a tápáram.


Az első és hátsó tengelyre szerelt egy-egy motor lényege nem is a dupla teljesítmény, hanem az eloszló hajtónyomaték a két tengely közt meg a külön szabályozhatóság, ami a jármű kormányozhatóságát, kanyarviselkedését javítja.


Nem igazán látom értelmét egy tengelyre két motornak, hacsak nem a helyszűke az egy nagyobb motor esetén.

2020. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Két nem egy tengelyen lévő motornak is összeadódik a nyomatéka. Ilyen a Tesla Dual motoros autók pl.

2020. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg tengely sem kéne. Legalábbis nem a két kereket összekötő tengely. Egy motor az egyik kerékbe, egy a másikba, és egymástól teljesen függetlenül lehetne vezérelni mindkettőt. Ebből következően differenciálmű sem kellene, de még kormánymű sem. Hiszen elég csak az egyik kereket picit lassitani, és máris abba az irányba kezd fordulni az autó. Miért nem igy csinálják? Vagy 100 kilót lehetne faragni az autó tömegéből is, a tengelyesekhez képest.
2020. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
45%

"Két nem egy tengelyen lévő motornak is összeadódik a nyomatéka."


Khm, hol írtam olyat, hogy nem?


Szerintem sehol.


Csak, amint írtam, a két tengelyen (vagy akár kerékagyanként) külön motornak az alkalmazási CÉLJA nem annyira a nyomatéknövelés, hanem az úttartási viselkedés.

2020. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
45%

#6: van ilyen verzió is kerékagy-motorokkal.

Csak ott azért van sok probléma, a teljesítményt eléggé behatárolja a méret- és hűtéslehetőség.


Egy alvázba fixált motornál mindez egyszerűbb.


Az tény, hogy a függetlenül szabályozott négy kerékhajtás az ideális egy autónak, de kérdés, hogy ezt mennyire lehet a vevővel megfizettetni, hiszen ami bonyolultabban megvalósítható, az drágább is.

2020. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Volt egy kérdés, hogy megduplázódik-e. És ilyen válaszok vannak, hogy most már korán sötétedik, meg hogy a teát tovább kll áztatni a forróvízben, hogy a csersav kioldódjon. :D
2020. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kicsit elment a téma, de jó volt végig olvasni a válaszokat, és találtam is benne számomra releváns gondolatokat! Köszi mindenki!
2020. dec. 10. 03:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!