Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek a Bibliában...

Alex22 kérdése:

Szerintetek a Bibliában leírtak tudományosan bizonyíthatók?

Figyelt kérdés
Szerintem igen.
2010. aug. 14. 22:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Jézus, hogy is ne lennének már. Ha szerinted igen, akkor hajrá.
2010. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"a Bibliában leírtak"

Mind? És ami ellentmondásos?

2010. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%

Fordítava, a Biblia használató fel a tudományban. pl képet adhat arról, milyen növényeket ismertek akkor az emberek és azt -akát jól, akár tévesen- hogyan használták.

De maga a Bilia erősen ellentmond a tudománynak jópár ponton.

2010. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%
hát magyarázd meg tudományosan,hoyg kettéválasztja vki a tengert:O:D
2010. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
13%
Viszont a teremtésnél ugyanolyan sorrendben jöttek létre a dolgok, mintahogy a tudomány mondja.
2010. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%

" Viszont a teremtésnél ugyanolyan sorrendben jöttek létre a dolgok, mintahogy a tudomány mondja."


Nem úgy van a Bibliában, hogy előbb a férfi, és az ő oldalbordájából a nő? Az evolúció szerint ha bármi hasonlót találsz, akkor mélységesen meghajlok előtted.

2010. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam, éppen-.-"
2010. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát ha az állatokat teremtették volna előbb a növényeknél akkor egy napig éheztek volna, valamint a második mondatban azokkal a vizekkel is nehéz kezdeni valamit amik fölött Isten lelke lebeg. Másrészt érdekes hogy előbb van fény mint égitestek, mint az ősrobbanásnál.
2010. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
63%
Senki sem tud bizonyitani semmit, mert nem is voltak ott.Talalgatni lehet, meg vitatkozni, de sehova sem vezet.A Bibliaban leirtak szerintem jo kis mese, de te is abban hiszel amiben csak akarsz.
2010. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

Régen a nat geo chanelen volt egy hasonló című dokumentum film, és igen, mindegyik megmagyarázható volt tudományosan, nem emlékszem mindegyikre de pl: a vér vörös víz, valamilyen algák vörösre festik a vizet, a sok béka, meg sok sáska valahogy ehez kapcsolódik de már nem emlékszek, a víz kettéválasztás pedig kb. így magyarázták: valamilyen vulkánt(földalatti v. sima) kitört és a lávra lehűlt így pedig átjártak a vízen.


A filmet már 2-3 éve láttam ezért ennyire pontatlan de szerintem valahol az interneten megtalálod.

2010. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!