Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Internet megléte/annak szabad...

Internet megléte/annak szabad használata nélkül milyen lenne a mindennapi életünk?

Figyelt kérdés
Lenne valamilyen alternatíva, megoldás helyette? Milyen lenne ilyen világban élni?

2021. jún. 25. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan mint előtte, csak sokkal lassabb.
2021. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Pár 100 000 évig volt ilyen. Ha valakivel beszélni szeretnél akkor találkozol vele, vagy felhívod telefonon.

Ha távol élő embernek van sürgős üzeneted, akkor táviratot küldesz, azt másnap megkapja (esetleg 6 óra múlva, ha még nyitva van a posta)

Azt, hallgatsz, ami a rádióban van, azt nézel, amit a TV ad.

Egy sokkal nyugodtabb élet. A telefon is a levél is a távirat is pénzbe kerül. Nem kapsz napi 100 üzenetet.

Azokon a képzéseken tudsz részt venni, ami a közeledben van.

Nagyrészt az országban megjelenő szép és szakirodalomhoz férsz hozzá

2021. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Basszus még csak 29 éves vagyok de nagyon öregnek érzem magam 😒

Én meg internet nélkül nőttem fel és tök emlékszem milyen volt az élet net nélkül. Különben semmi különös, csak mindent macerásabb volt elintezni, megtudni valamit, találkozót megszervezni stb és ez még sokunknak csak kb 15-20 évvel ezelőtt volt. (nekem még 22 évesen sem volt internetem 😅) meg nem bámultam annyit a régi Nokiám képernyőjét.

Szóval ennyi a különbség ha hirtelen eltűnne a net ugyanilyen gyorsan visszaszoknánk nem lenne olyan drasztikus változás mint mondjuk elektromosság nélkül. Na az elpusztítaná az emberiség nagy részét.

2021. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Telefon, tv, rádió, távirat?

100000 éve?

Khmm...

mondok jobbat: ezekből egy sincs.

Ha levelet akarsz küldeni valakinek, akkor kerítened kell embert, aki el is viszi.

Na, ez csak ÖTSZÁZ éve volt.


Illetve egyszer egy császár kedvéért csináltak olyat, hogy hallótávolságban elhelyeztek puskásokat olyan 150 km-es távon, és azok végiglövöldözték a hírt (ez éppen egy gyerek megszületése volt, ezt ugye előre megbeszélték).


Tanulni azt pl. könyvből tudsz, csak egy bibi van ezzel: honnan tudod meg, hogy melyik könyvet olvasd - illetve, hogy egyáltalán hol és milyen könyv létezik?

Na, ez is elég érdekes probléma.


Az internet 𝐍𝐀𝐆𝐘𝐎𝐍 megváltoztatta az életünket.

2021. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sadam87 ***** válasza:
100%
Én például kevesebb időt töltenék el a gyakorikerdesek.hu oldalon.
2021. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a gyikot ki lehetne adni munkafüzet formájában, hetilapként.

Mindenki beleírná a megjegyzéseit, egy pár százassal megspékelve bedobná a postaládába, a héten a moderátorok átnéznék, a gépírókisasszonyok begépelnék, aztán a következő héten jönne az új szám.

2021. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Este TV-t néznénk, párféle filmből választhatnánk hogy mit nézzünk (akkor lenne Batman amikor adják, nem akkor amikor te akarod), olvasnivalóért a könyvtárba járnánk, újságot az újságostól vennénk, zenéket a kazettásmagnóval másolnánk meg felvennénk a rádióból.

A számítógépes játékokat egyjátékos módban offline tolnánk és nem is tudnánk arról, hogy a LAN party létezhetne.


Pont úgy, ahogy akkor éltünk, amikor nem volt internet.

2021. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy rövid szakasz volt.

Előtte nem volt ilyen probléma, mert nem volt számítógép.

Még előtte tv sem. Amikor meg már volt, akkor 2 csatorna, fekete-fehér, hétfőn adásszünet.

Film a moziban volt, az is fekete-fehér.

2021. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6 es most felremlett elottem a Drotpostagalamb :D Ha meg van aki emlekszik ra.. az olyan atmenet-fele volt a GyK es az kozott, amit irtal.
2021. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
73%
Kérdezd meg a szüleidet/nagyszüleidet...
2021. jún. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!