Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A hűtőszekrény működését...

A hűtőszekrény működését hogyan befolyásolja a külső hőmérséklet ?

Figyelt kérdés
Valami olyat hallottam, hogy +10 foknál hidegebb ne legyen kívül.
2021. szept. 21. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom elképzelni hogy +10 fok számottevő hatással legyen. Talán nagyobb hidegben a kompreszorban lévő kenőanyag besürűsödhet. De amilyen hidegben ez bekövetkezhet, ott már nem is kell hütés.
2021. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
91%

Sok kombinált hűtőben egyetlen kompresszor hűti a fagyasztót és a normál hűtőteret. Egy termosztát figyeli a hűtő belső hőmérsékletét, és ideális esetben ezt 6-7 fokon tartják. De ha a garázsban pl. hidegebb van ennél, nem indul el a kompresszor – ami miatt a fagyasztó viszont leolvad...

Ezért írja a legtöbb használati utasítás, hogy legalább +10 fok legyen a helyiségben.

2021. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak a kombi hűtőknél van így. Egy fagyasztónál ami -12-ig fagyaszt, az még -5-nél működik. Pont ezen gondolkodtam, hogy a fagyasztót kiteszem egy fűtetlen mellékhelyiségbe.
2021. szept. 22. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Minden hűtőszekrény hátulján/oldalán található egy adattábla a hűtőszekrény adatairól. Lásd első link. Ezen adatok között szerepel az is, hogy a hűtőszekrényt milyen klímára tervezték. Ez az adattáblán a klímaosztály sor. A linkelt adattáblán ez N klímaosztály (normál). Nem mindegy ugyanis, hogy Dániában, vagy a trópusokon szeretnéd használni a készüléket. Az adott klímaosztályok működési hőmérsékletét a második link mutatja.

A jelzett hőmérsékleti tartományokon kívüli üzemben a gyártó nem garantálja, hogy a készülékben alkalmazott speciális hűtőközeg korrekt körfolyamatban tudja a tájékoztatóban megadott hőmérsékleteket tartani.

[link]

[link]

2021. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
Röviden kérdező - ez nem a falazat hőszigetelő képességéről és hő áteresztő képességétől függ. Hanem a működtető berendezés van így tervezve különböző országokra, régiókra, vagyis időjárási kategóriákra és a klímák is ilyenek, hogy nem működnek akármilyen hőségben. Egy klíma is adott külső hőmérsékletig működik, hűt, azon felül már csak a ventilátora működik, semmi más, mert az képes lesz még rá. Most nem néztem de jópár éve még az olcsóbb klímák is kb 35 fokig működtek, ami azért gáz, mert a legnagyobb hőségriadók idején semmit sem tudtak, csak hallatszott ahogy dolgozik a ventilátor. Ma is érdemes megnézni a klímák max működési hőfokát, de szerintem már nem kapható a régebbiekből. Szerintem persze.
2021. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!