Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A vízben volt már eszköz,...

A vízben volt már eszköz, lövedék, ami átlépte a hangsebességet?

Figyelt kérdés
Itt nem az atmoszférális hangsebességre, hanem a vízben jelenlévőre gondolok.

2021. dec. 9. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
#9: Belegondoltam, végül is miből állna egy tömb, ha nem atomokból?
2021. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 Lehetett az akár oxigénatom-tömb is...
2021. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Izé nem tudom miért írtam atomtömböt, 😅😅😅😅, asszem a munka utáni fáradság, betontömbre gondoltam.
2021. dec. 10. 19:40
 14/15 EagleHUN ***** válasza:

Valóban a kísérleti atomrobbantásoknál a víz alatt igen valószínű hogy történt már ilyen sebességátlépés még ha csak repeszekkel is.


Végül is a leggyorsabb ember alkotta tárgy is így jött létre:

[link]


A meteor becsapódásnál pedig egyértelmű hogy ha óceánt és sokkal gyorsabban halad a vízben is mint a vízbeli hang.

2021. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
83%

A víz aljas anyag, nem nagyon hagyja magát összenyomni.

Illetve persze de, minimálisan, millió bar nyomás alatt, szobahőmérsékleten szilárddá válva.

Ha lassan próbálod.


Ha gyorsan próbálod, olyan gyorsan, hogy a hangsebességű nyomáshullám sem tud elmenni, meg a tehetetlenség nem engedi félretolni sem a víztömeget, akkor meg botrányos mennyiségű hőenergia keletkezik. Az elég lehet ahhoz, hogy nem hogy a vegyületi kötéseket, de az atomokat is szétcincálja, viszont adott nyomás alatt, a hőmérséklet ellenére azok nem szétrepülni akarnak, hanem összenyomódni.

Nem tudom, hogy mondjuk egy 5 Mach sebességgel érkező aszteroida össze tudja-e nyomni maga előtt a vizet olyan nyomásra és hőmérsékletre, hogy benne a deutérium elkezd fuzionálni és az egész átmegy egy vacak hatásfokú hidrogénbombába.


De az tuti, hogy ha BÁRMI szilárd dolgot megpróbálsz a vízben ilyen tempóval hajtani, az tuti, hogy a mozgási energiája állati gyorsan simán hővé alakul és a tárgy megáll.

A keletkezett hő meg durva bulit rendez.


Szóval szerintem halott ügy.

Előállíthatatlan mennyiségű energia kéne a folyamatos ilyen tempójú haladáshoz és a keletkező hő az adott tárgyat is megsemmisítené.

2021. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!