Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen Mikro és makroökonómiáh...

Lcb kérdése:

Milyen Mikro és makroökonómiához való közgazdaságtan jegyzetet tudtok magyar nyelven felkészítésnek?

Figyelt kérdés
Szóval Mikmak-ból írok vizsgát, de nem jártam be, az első előadás jegyzete pedig már kereslet-kínálati függvényeket, árrugalmasságot és sok egyéb közgazdaságtan-i jelenséget taglaló feladatokkal kezd. Ezen alapfogalmak megértéséhez szeretnék egy rövid, magyar nyelvű jegyzetet szerezni, mert ha már meg kell tanulnom ezeket a fogalmakat, és hamár tudok számolni, szeretném tudni, hogy mit jelent az amit számolok. Példa: Egy PQ azaz eladási ár, és naponta eladott mennyiségi tengelyen értem, hogy egy kereslet és kínálati függvény micsoda, mi az egyensúlyi pont, de például a holtter veszteség amely egy terület a PQ mezőn, nem tudom hogy hogyan értelmezzem: gondolom egy darab*egységár mennyiség, mely lényegében egy összeget pénzbeli összeget, vagy értéket jelent, de ezen állítások nincsenek alátámasztva.

2021. dec. 10. 16:43
 1/1 anonim válasza:

Paul Samuelson - Közgazdaságtan

Ez a de facto könyv mikró és makróökonómiához.


Magyarul is hozzáférhető.


Viszonylag nagy a terjedelme, de a fejezetek jól elkülönülnek egymástól és részletekben is jól olvasható a könyv.

2023. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!