Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Átlagos háttérzajok mellett...

Átlagos háttérzajok mellett mint pl tv le hallgathatók egy lakásban a suttogások amik nem hálózatokon mennek hanem csak simán a lakásban?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 01:03
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Házon kívülről?
2022. jan. 25. 01:06
 2/27 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Léteznek eléggé érzékeny mikrofonok erre a célra, és valamennyire utólag is lehet szűrni a felvételt, de ilyen távolságról mindenféle halk suttogást csak a filmekben lehet lehallgatni.
2022. jan. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Na és a lézeres letapogató vagy lézer mikrofon nem alkalmas ere a célra?
2022. jan. 25. 03:06
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
Öreganyámnak ilyen nagyothalló készüléke van. Ő a nappaliban nézi a tv-t, de simán hallja, és érti, hogy kint a konyhában kávédarálás közben mit beszélgetünk. Vagy 6 féle üzemmódba tudja kapcsolni a kütyüt a fülében. (Háttérzajok, utcazajok csökkentése, telefonálás, tévénézés, emberi beszéd erősítés, színház és mozimód, de utcai közlekedéshez a közlekedés zajainak erősítése stb.)
2022. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A két ember közötti suttogás már nem hallgatható le még a szobában elrejtett készülékkel sem, ha van háttérzaj. A hangfelvevő készüléknek is van saját zaja, a háttérzaj intermodulációs torzítást okoz és ráadásul nagyobbrészt leszűrhetetlen.
2022. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
A "lézeres letapogató" - bár van ilyen - a képességeit illetően inkább a városi legendák kategóriájába tartozik.
2022. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"lézeres letapogató vagy lézer mikrofon"

Létező technika, épületen kívülről való lehallgatáshoz, pl. ablaküveg távolságmérésével. De abban is megjelenik a többi hang is, mint zaj.

2022. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 TappancsMancs ***** válasza:

Már bocsi - tényleg bocsi - de ez, hogy bekapcsolunk egy tv-t és nem lehet lehallgatni a filmekből terjedt el, és nem a technológiai fejlettség felől. Szóval kb hagyjuk. Mint a 4-es is írta, már egy nagyothalló készülékben is csúcstechnika van. Általában úgy tűnik sokan a civil fejlesztések mentén értelmezik a teljes technológiai fejlesztéseket, közben a katonai fejlesztések költsége meglepően magas. Vajon mitől is.


A Walkie Talkiet (kézi adó-vevő) már 1937-ben kifejlesztették katonai felhasználásra, a katonaság használta is a 2. világháborúban. Nagy időbeli késéssel került át a civil környezetbe, gyártásba, ekkor lett a neve Walkie Talkie. Ez az 1970-es években volt, akkor került csak át a fogyasztói kereskedelembe. Az 33 év csúszás!

[link]

Majd később ilyen:

[link]


Vagy lehet nézni egyszerűen csak a fejlesztési költségvetéseket is, az is mutat valamit. :)


Wiki: A cégek listája kutatás-fejlesztési ráfordítások szerint

(milliárd USD)

- Amazon - Szoftver és internet: 22.62

- Volkswagen csoport - Autóipar: 15.77

- Samsung Electronics - Számítástechnika és elektronika: 15.31

- Huawei - Számítástechnika és elektronika: 13.60

- Toyota - Autóipar: 10.02

- Ford Motor Company - Autóipar: 8.00

- BMW - Autóipar: 7.33


"(militaryaerospace.com) 2021. június 3.

A Pentagon szakértői 111,96 milliárd dollárt szeretnének 2022-ben kutatásra, fejlesztésre, tesztelésre és értékelésre (RDT&E), ami 4,2 százalékos növekedést jelent 2021-hez képest."


"(CNN) Donald Trump elnök 718 milliárd dolláros Pentagon költségvetést fog kérni 2020-ra, ami része a 750 milliárd dolláros védelmi igénynek – mondta két amerikai tisztviselő a CNN-nek."


És amiről nem is hallani ... :)



-------------------

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

TappancsMancs - a fizikai korlátokat semmilyen fejlesztéssel nem lehet túllépni. Ha két ember halkan beszél egymás fülébe és a helyiségben normál hangerőn szól a rádió, akkor nem lehet őket lehallgatni.


Van olyasmi, hogy brown-mozgás, tehát a mikrofonnak van egy minimális zaja. Ha a felfogni való hang túl gyenge, fizikai képtelenség érthető beszédet lehallgatni. A nagyságrendekkel erősebb háttérzaj szintúgy abszolút ellehetetleníti a lehallgatást, mert a két hasonló spektrumú és gyakorlatilag zaj jellegű jelet nem lehet elválasztani egymástól semmilyen elven. Ráadásul az erősebb hang eltorzítja a gyengébbet a nemlineáris elemeken létrejövő modulációs hatás által - márpedig egy apró mikrofon sohasem lehet tökéletesen lineáris.

2022. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 TappancsMancs ***** válasza:

Értem, csak amikor a nem hétköznapira utalunk, akkor azt ne magyarázzuk a hétköznapival, önellentmondásos. Sokkal több elérhető technológia van, mint amit az emberek ismerni szoktak. Itt vannak példák...


Homályos, életlen kép kiélesítése - a hatékonysága döbbenetes, nézzük meg a képeket! Ja és kiválóan használom a photoshopot - tudom mit beszélek :)

[link]


Cikk képekkel - Daily Mail:

[link]


Vagy másik, a Topaz Labs szoftverei fotósoknak, designereknek. Húzgáljuk jobbra-balra a mauszt a képek fölött, bámulatos élesítés. Kapható szoftverek!

[link]


Vagy egy cikk:

5 FBI és CSI fotójavító szoftver – Csökkentse az elmosódottságot és élesítse a szöveget a képeken

[link]


Erősen bemozdul kép helyrehozása:

[link]


Ez sem semmi - "amelyet az EnhanceNet-PAT nevű új algoritmus hajt végre , amelyet a Max Planck Intelligens Rendszerek Intézetének tudósai fejlesztettek ki"

[link]

2022. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!