Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vegyész kérdés: ha fürdővízben...

Vegyész kérdés: ha fürdővízben mosok, az mennyire csökkenti a tisztítási hatékonyságot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel a fürdővizet sikerül betölteni az automata mosógépbe. Mellé a szokásos (normál) mennyiségű, jó minőségű mosóport is hozzáadjuk.


Kérdés: mennyire csökkenhet a mosás hatékonysága?

Kifejezetten csak a ruha tisztasága a szempont, most energia -és vízfogyasztás hatékonyságtól tekintsünk el! Persze ez lenne a végső cél, de csak ha vállalható a kompromisszum.


Amíg mindenképp vegyetek figyelembe a válasz átgondolás annál az nem más, mint hogy a fürdővízben valószínűleg jelentősen kisebb a kalcium koncentráció, vagy legalábbis "lágyabb" a víz. (Házközponti vizmelegítés. Vagy szűrik, vagy kicsapódik a melegítőn, vagy vegyszeresen lágyítják)



2022. júl. 18. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különbség sem lenne. Csak gyakorlatilag nem megvalósítható, a mai mosogépekbe nem lehet betölteni a vizet.
2022. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
A koszos vizet vinnéd be a mosógépbe? Összadnád a szennyeződéseket.
2022. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnone a mosoporfogyasztas, vagy nem lennenek olyan tisztak a ruhak, mivel a furdovizben levo szennyezodesek lekotik a mosopor egy reszet.
2022. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobban járnál, ha inkább a wc-be menne a fürdővíz.
2022. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

A fürdővized ugyanúgy telített szennyel, mint a még nem

Mosott ruháid. A koszt csak a tisztavíz tudja felvenni. Csinálsz egy koszturmixot.

2022. júl. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy tisztább fürdővíz pont jó lenne a koszos munkaruhák előöblítésére.

Én amiatt aggódnék, hogy a mosószerekben általában habzásgátló van, a gép nem tud tisztítani, ha erős a habzás.

2022. júl. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
34%
én vegyésztechnikus vagyok.. de azt se tudom mennyi 5 + 7 oszt még is csak meg lett a szakma ( igaz tanár és a vizsgabiztos át rugdosot)
2022. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lenne teljes hülyeség szürkevízzel mosni. A dilemma az, hogy mivel és mennyire telített a fürdővíz. Ha egy nagyon koszos ember tisztálkodik jó sok habfürdővel egy kád vízben, akkor nagyon telített lesz az oldat, és az már kevesebb mosószert és koszt tud feloldani-elszállítani a mosógépben. Egy könnyű zuhanyozás vize viszont viszonylag tiszta és kevésbé telített. De mindez a gyakorlatban kiszámíthatatlan, műszakilag nehéz, ráadásul a mosógépbe nem való se szappan, se tusfürdő, így tényleg inkább a WC-tartályba való a szürkevíz.
2022. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!