Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi lehet az átlag einstein...

Mennyi lehet az átlag einstein szorzó magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez inkább humor kategóriába való kérdés.
2010. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Micsoda?
2010. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
1,823 kg/hüvelyk
2010. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
34,08665 babinéni/lóerőóra
2010. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
c^2?
2010. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5


Annak aki nem értette a kérdést.


Einstein szorzó: Főként fizikusok és matematikusok között elterjedt vicces-tréfás értékmérce. Aki közvetlenül találkozott és kezet fogott Einsteinnel, annak 1-es az Einstein szorzója. A hármas szorzó azt jelenti, hogy kezet fogott azzal, aki kezet fogott azzal, aki kezett fogott Einsteinnel. Tehát az értékszám a kézfogási kapcsolódási pontok számát jelzi.

2010. szept. 26. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem humoros a kérdés, hanem matematikai, és elég érdekes. Ezt mindenki megtapasztalhatja az iwiwen és a facebookon, ahol néhány lépésben el lehet jutni szinte bárkihez a világon, ismerősökön keresztül.
2013. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én olyan 7-8 körülre tippelném.

a wikipédián lévő Teller életrajz szerint ő vitte el Szilárd Leót Einsteinhez a híres levelük aláírásához, így valószínűleg Szilárd bemutatta őket egymásnak, ebből kiindulva Teller szorzója 1-es. és hogy miért épp őt hozom fel? mert 2003-ban hunyt el, viszonylag nem olyan régen. több mai akadémikussal, politikussal találkozhatott. az MTA tagságát 2-4-es szorzó közé sorolnám.

pl Pálinkás József szorzója 3 lehet. nekem hozzá képest +2 vagy +3 úgy, hogy jártam a fizika előadására és 1-2 kollégája kezet nyújtott nekem. az egyetemi doktorok is hasonló szinten állhatnak, ha az akadémia felől számoljuk.

az úgymond "nem hivatalos" út persze lentebb szorítja az átlagot, barátok, ismerősök, rokonok által sokkal több emberhez jut el egy viszonylag alacsony szorzó anélkül, hogy ezzel tisztában lennének.

2014. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!