Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Réz tárgyról visszaverődik a...

Réz tárgyról visszaverődik a fény?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy novellán dolgozok és éppen újraolvasgatom az írást esetleges hibákat keresve. Amikor megírtam ezt a részt nem gondoltam bele, hogy egy rézkulcsról visszaverődhet-e a fény, vagy sem. Lényegében az a kontextus, hogy a nap fénye megcsillan egy földön heverő rézkulcson.


Bocsánat, lehet buta kérdés, de inkább kérdezek butaságot, minthogy pontatlan írást adjak ki a kezeim közül.


Előre is köszönöm a segítséget



2022. okt. 17. 12:07
1 2
 1/14 Kólauborkával ***** válasza:
78%
Igen, vissza verödhet, de csak ha nem régi és nem oxidálódott (zöld).
2022. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN tárgyról verődik vissza fény, és egy részük át is enged valamit.

A réz gyorsan oxidálódik, így nem csillog.

2022. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csilloghat, ha nehany napja hagytak el, vagy honapokig is, ha szaraz az ido.
2022. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
A gyakran használt részek általában szép fényeske maradnak.
2022. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Minden tárgyról ami látszik visszaverődik a fény.
2022. okt. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sárgarézből inkább készítenek kulcsot, annak a felülete kevésbé is oxidálódik. Rézből készült kulcsot viszont még nem láttam, nem is lenne praktikus.
2022. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TappancsMancs ***** válasza:

Saját tapasztalatból egy felcsiszolt réz tárgy ami csillog kb pár hátig ugyanúgy csillog, majd valami pár hónap után már patinás színe lesz. Kb írom, szóval ez nem feljegyzett adat. Gondolom erre voltál kíváncsi.


Ha a kulcs frissen volt készítve akkor még csillogó felülete van, de egy régi kulcs elvesztésénél már inkább egy eleve nem is csillogó kulcsot vesztettek el. Szóval ez is kérdéses a számodra. Több éve elvesztett kulcs biztosan nem csillog annyira.


Nézd meg a saját kulcsaidat, csak van közte egy réz kulcs is és mennyire csillog. Vagy itt van ami már láthatóan nem fog csillogni a földön.

[link]

2022. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy eloszlattátok a kételyeim!
2022. okt. 18. 17:10
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
55%
Ha muszáj csillannia akkor írd át simán kulcsra, vagy a kulcskarika meg kulcstartó is csilloghat.
2022. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pár kép, ha az segít:

[link]

2022. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!