Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért jó és miben más a...

Miért jó és miben más a kristálypohár?

Figyelt kérdés
Láttam a teszkós újságban hogy a kristály 2,5x drágább de látszólag képen ugyanúgy nézett ki. mi benne a jó? visszapattan ha leejtem, vagy mi?
2008. dec. 26. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Eredetileg a kristály poharakon a csiszolás sokkal szebb volt. Ez annak a fénytörésnek tudható be, amit az adalékanyagok (pl ólom) segítségével értek el. Egyébként innen ered az ólom-kristály kifejezés is. De valószínű, hogy a mostani modern technikával már egy rendes üvegpohár is lehet ugyanolyan szép.

Nagyapám mondta ezt, üvegfúvó volt. :)

2008. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy hallottam, hogy azért jobb, mert szebb hangja van koccintásnál. Ez lehet, hogy hülyeség, nem tudom..
2008. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, miért pontoztátok le a második válaszolót, biztos minden lepontozó kristálypohárral koccintgat minden nap, ezért nem ért egyet! Erről ennyit!


A kristály -elsősorban az ólomkristály:

-szebben és könnyebben csiszolható az üvegnél (bár ez is üveg)

-más a fénytörése, szebben mutat benne az ital

-és igenis szebb a csengése koccintáskor


Az ára kb. tízszeres a kommersz üvegnél, talán nem véletlenül.

2008. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!