Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egyfázisú aszinkronmotor...

Egyfázisú aszinkronmotor áramfelvétele hogyan függ a fordulattól?

Figyelt kérdés

Tekintsünk egy egyfázisú aszinkronmotort, legyen mondjuk 370W teljesítményű, 50Hz-es hálózatról táplálva felpörgés után kialakul ügye az üzemi áramfelvétel, mondjuk 2,5A és nyilván hajt valamit.

Hogyan változik meg az üzemi áramfelvétel, ha a fordulatszámot frekvenciaváltóval csökkentjük? És milyen tendencia szerint változik, lineárisan, parabolikusan, stb.?

(Tekintsünk el attól hogy a hajtott rendszer nyomatékigénye esetleg fordulatszámfüggő lehet).



2023. jan. 10. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
az egyfázisú aszinkronmotor áramfelvétele a fordulatszámmal és a terheléssel függ együtt. A fordulatszám növekedésével az áramfelvétel is növekszik, a fordulatszám csökkenésével az áramfelvétel is csökken, a terhelés növekedésével az áramfelvétel is növekszik, és a terhelés csökkenésével az áramfelvétel is csökken.
2023. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lineárisan? Pl. ha az 50Hz-en érvényes 1400ford/perc értéke 700ford/perc-re van csökkentve, akkor az üzemi áramfelvétel feleződik? (Változatlan terhelés mellett).
2023. jan. 10. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy az üzemi áramfelvétel feleződik-e a fordulatszám feleződése esetén, attól függ, hogy a motor terhelését hogyan változtatták meg. Ha a motor terhelése ugyanaz marad, a fordulatszám feleződése esetén az üzemi áramfelvétel is feleződni fog, mivel a rotor fordulatszáma kisebb lesz és az áramfelvétel is kisebb lesz.
2023. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jan. 10. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az úriember itt csacsiságokat ír.
2023. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Bővebben?
2023. jan. 11. 09:22
 7/8 anonim ***** válasza:
A frekvenciaváltó az áramot tartja névleges szinten.
2023. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Igazából én is így tudtam. De most megint ott tartok hogy nem tudom mi a jó válasz, mert nem tudom kinek higgyek.

Az internet is tele van szeméttel, szakmai hülyeségekkel és félreértésekkel, olykor még nívósabb honlapok, újságok esetében is.

Mindegy, majd előtúrok valamilyen 60-as,70-es évekbeli szakirodalmat, mert akkoriban még lektor ill. ellenőrző szerkesztő is létezett...

2023. jan. 11. 11:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!