Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy kvarcóra havi 15...

Kisdani19830112 kérdése:

Ha egy kvarcóra havi 15 másodpercet téved pontatlannak számít, ugye?

Figyelt kérdés
Sok négy havonta egy perc.

#kvarcóra #Pontatlanság oka
2023. jan. 23. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatareset, atlagembernek meg eppen hasznalhato. Az evente nincs 5 perc, annyira nem gaz szerintem.
2023. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen elfogadható. A legtöbb Casionak ennyi a tűréshatára. Ha pontosóra kattant vagy, akkor vegyél rádiósat.
2023. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapban (30 nappal számolva) 2 592 000 mp van. Ha ebból téved 15-öt az kb. 6*10^-6 hiba (kb. 6 ppm). Nem rossz, átlagos. Nyilán létezik ennél jobb is, de ez egy átlagosan elérhető pontosság.
2023. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ld egy részletesebb elemzés: [link]


Illetve egy másik:


[link]

2023. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Casionál nagy szó, ha évi 8 másodpercet késik?
2023. jan. 24. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el amit linkeltem. Egészen sok hasznos dolog van benne.
2023. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5: Egyébként világosan leírják, hogy az átlagembereknek nincs szüksége ilyen pontosságra. Engedd el, vagy fizess irtózatosan sokat, vagy vegyél rádió kalibrációs órát. A standard pontosság (15 másodperc/hó) bőségesen megfelel minden hétköznapi használatra. Miért kell neked ennél nagyobb pontosság? Tudom közben láttam, hogy le vagy ragadva az órák pontosságánál. De a gyakorlati életben nincs szükség ennél nagyobb pontosságra. Értelmetlen. Vannak ilyen "p*isz" növelő órák, amik aztán iszonyú pontosak (persze elképesztő áron ld. a fent linkelt cikk) de semmi de semmi értelme. A havi 15 másodperc azt jelenti, hogy kb. 4 havonta lesz 1 perc az eltérés, eleve ha kézzel igazítod bármihez is ott már lehet 1-2 mp. eltérés, és ha 4 havonta kell 1 percet korrigálj akkor meg mi van? Teljes fél perc az egész. Nincs semmi de tényleg semmi gyakorlati jelentősége, és haszna (p*sz méregetésen kívül) ennél pontosabb karórát készíteni. Teljesen értelmetlen.

Ahol meg nagyobb pontosság kell (pl. tudományos kutatások) ott telepített órákat használnak azok meg eleve más elven és más pontosággal működnek. De karórába totális értelmetlen amiről beszélsz.

2023. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Embernek teljesen jó. Egy atombombának vagy egy részecskegyorsítónak már használhatatlan.
2023. jan. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!