Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Üdv mindenkinek. Hogyan...

Paulka kérdése:

Üdv mindenkinek. Hogyan tudom kiszámolni mennyi energia kell visszahűteni egy hűtött felületet ha x fokkal felmelegíti egy gáz nemű anyag ? Elég a párolgáshővel számolni , vagy kell a fajhő is?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Párolgáshő ott kell, ahol valami párolog, nem?
2023. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést..

A hűtött felület kevés, kell a térfogata, és a fajhője.

Ez a két adat elég.

Feltéve, ha a hűtött felület (anyag) szilárd halmazállapotú marad.

Mert egyébként mit keres itt a párolgáshő?

2023. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Teszem fel egy szoba hőmérséketű gáz -30 fokon kondenzálodik. Ehhez kell a hűtött felűlet. Itt nyílván a cseppfolyósodott gáz átadja a hőt a hűtött felületnek. Csak azt nem tudom , mennyivel csökken a hőmérséklete a kondenzáló felületnek . ( Peltier elemre gondoltam - ez csak elmélet ). Hogy újra elérje a -30 fokot ahhoz elég átszámítani Jule-ba a gáz párolgáshő veszteségét , vagy kell még a fajhő , ami megmutatja , hogy ha x fokkal csökken a felület hőmérséklete , akkor fokonként mennyi Joule kell az eredeti hőmérséklet eléréséhez.

2023. márc. 21. 19:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként esetleg az ammónia ami ilyen hőfokon kondenzálodik. Nekem a kiszámolás módja kellene , de ha az segítséget jelent , ide írok minden adatot. Akkor abból is ki tudok majd indulni.
2023. márc. 21. 19:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Már a kérdésfeltevés színvonalából is nyilvánvaló, hogy nem a kérdezőnek való ez a (még mindig titokzatos) feladat. Az ammónia korrozív és erősen lúgos kémhatású anyag.
2023. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felületnek nincs tömege, nincs anyagmennyiség, így a kérdés megválaszolhatatlan.

"A hűtött felület kevés, kell a térfogata, és a fajhője."

Megismétlem az első válaszomban lévőt.

Az R12 gáz -29.6 C-on kondenzálódik légköri nyomáson, az R134a -26 valamennyi.

2023. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!