Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia lehet tökéletes embert helyettesítő valaha is?

Figyelt kérdés

Ugye az embernek vannak emberi szükségleteik, ráadásul meginoghat a keze, satöbbi. Plusz nem utolsó sorban sebezhető is. A gépek alapvetően ilyen téren eredendően jobbak nálunk.


Viszont eljuthat az AI/MI valaha odáig, hogy bármit rá lehessen bízni, amit egy embernek adnának ma feladatban? Például bonyolult katonai küldetésekre például, ami összetett és bonyolult feladat, vagy akármilyen más célra, ami bonyolult, sokváltozós, esetleg teljesen új, akár minden egyben. Fú, ez keszekusza lett. Szóval hogy akármilyen komplikált és bonyolult feladatot megértene és végrehajtana, csak ugye mivel nem ember, nem éhes, stb. (Ez az A kérdés)


Tudom, hogy ez sci fis, de azt nem tudom lehetne e ilyen. Egyébként a mesterséges intelligenciába idővel úgymond be lehetne elméletileg programozni, hogy ő nem ember és az ember alkotta, vagy bárhogyan ezt "megérthetné"? (Az más kérdés, hogy az ember ellen fordulhatna e, de ahhoz hogy megtegye, tudnia kell melyik oldalon áll.) (Ez a B kérdés)


Igazából mindkét kérdés érdekel az első is meg a második is, persze ez a jövőben lehet majd valaha kérdéses és tudom hogy ilyenkor sokan scifiznek, de ki tudja mi lesz majd.



2023. ápr. 12. 23:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Igen, lehet."


És akkor például megmondhatod egy mesterséges intelligenciának, hogy mondjuk utazzon el külföldre, gyűjtsön adatokat egy illetőről, derítse ki a hollétét és végezze ki? Ezt értettem pl katonai speciális küldetésen. Ugye a robotnak emberszerűnek kell kívülről lennie, de ez a legkisebb gond.

2023. ápr. 14. 00:00
 12/14 A kérdező kommentje:

De sokan azt mondják, hogy ne féljünk a technológiától, az csak jó.


De ha tényleg lenne 100% emberhelyettesítő robot mesterséges intelligenciával, akkor az ember tényleg felesleges lesz. Akkor miért is ne féljen senki a technológiától, ami értelmetlenné teszi, hogy embernek adjunk bármilyen munkát, ha van AI robot, ami sokkal jobb!


Ez önmagában para, a másik para, hogy ebből az ember ellen fordulásból lesz e valaha bármi.


De az előző komemntemben leírt Ma 00:00 kor írtam, az abban leírt extrém speciális feladatot is végrehajthatná elméletben ha odáig jutunk? De akkor ennyi erővel a katonai szervek, bűnözői csoportok AI kat küldenének harcolni Ai-k ellen?

2023. ápr. 14. 00:07
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

"utazzon el külföldre, gyűjtsön adatokat egy illetőről, derítse ki a hollétét és végezze ki?"

"ennyi erővel a katonai szervek, bűnözői csoportok AI kat küldenének harcolni Ai-k ellen?"

Te se láttad a Terminátort?


"értelmetlenné teszi, hogy embernek adjunk bármilyen munkát"

Ez még azért sokára lesz.

2023. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A kérdés az nem az hogy én mit láttam, hanem hogy 30 év múlva mi lehet majd a realitás. Most nem ilyen az AI, de mi lesz ha eltelik 40 év? Elméletileg minden emberi feladatot el tudna látni. Nem kéne ember mint könyvelű, informatikus, katona, politikus. Ha az AI mindent tudja.
2023. ápr. 15. 12:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!