Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A csapvíz tényleg tartalmazhat...

Kisdani19830112 kérdése:

A csapvíz tényleg tartalmazhat undorító anyagokat?

Figyelt kérdés
A csapvízzel nem tudom elég tisztára mosni a poharat, néha poshadt szagú marad.

2023. jún. 2. 21:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretem ha nem tiszta a víz.
2023. jún. 2. 21:56
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
A mosogatorongyot vagy szivacsot probaltad mar lecserelni? A vezetekes viz tisztasagaval nincs problema.
2023. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
#2 hagyd, nem teljesen szazas a kerdezo.
2023. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csapvizet iszom. Nincs se színe, se szaga.
2023. jún. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tartalmazhat - de ekkor már nem "ivóvíz" specifikációjú, hanem csak valami igénytelenebb célra alkalmas. Probléma esetén ellenőrizni kell a víz forrását és specifikációját.
2023. jún. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Az amúgy normális, ha a pohár fátyolos lesz a mosogatástól, elég magas az ásványi anyag tartalma, sok benne a kálcium. Ez vízkeménységet okoz, vízkőként kiválik a poháron.

Az ásványvizet is pont az ilyen ásványi anyag tartalommal reklámozzák.

2023. jún. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
#6 - a kérdező nem a szagtalan vízkőre panaszkodott, hanem poshadt szagokra, melyek nem lehetnek az ivóvízben érezhető mennyiségben. Bár, egy kis kénhidrogéntől nem kell megijedni.
2023. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen: Inni lehet, de sebet mosni nem jó, elfertőzheti a sebet.
2023. jún. 3. 11:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező - sebet mosni forralt vízzel lehet, melyet be lehet előre készíteni az elsősegély-dobozba egy üvegpalackban. Van még valami probléma?
2023. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"melyek nem lehetnek az ivóvízben érezhető mennyiségben" - Ott vétetted el 7-es, hogy nem vetted figyelembe azt, hogy mindenkinek más a szaglásérzékelése és az ízlelése és nem az érzékenyebb emberekre szabják a vizet. Mellesleg honnan is van a csapvíz? Nem a folyóvizekből, amikbe széklet, vizelet, gyógyszerek, vegyszerek kerülnek? Nyilván tisztítják őket, vannak szennyvíz tisztító telepek.


Seb: Amikor aftám volt és éppen nem fájt és csapvizet ittam, akkor azonnal elkezdett fájni. A víz súrlódásától? Neeeeeem.

Máskor pedig amikor fájt és Balfi ásványvizet (szénsavmenteset) ittam, akkor éreztem, hogy azonnal gyógyul, azonnal (3-5mp-en belül) elmúlik a fájdalom. (Ennek az ásványvíznek megszűnt a forgalmazása. Volt valami hozzáadott dolog, talán oxigénnel dúsították és selymes állaga volt. A forgalomban lévő Magnesia nagyon hasonló, viszont nagyon nem olcsó.


Van egy társasház, ahol laktam. 2 lakásunk volt ((és van, de már nem lakok ott)). Ez a társasház 3 épületből állt, melyek közfolyosóval össze voltak kötve. Akkor lehetett 95-100 éves a ház. Na most az ilyen házat nem igazán újítják fel (mindenütt, ahol kellene). Az egyik lakás a 3. emeleten volt, a másik a földszinten, de a másik épületben. Az egyikben a víz elfogadható volt akkor számomra, míg a másikban undorító, ihatatlan. Az tehát, hogy semmi baj nincs az ivóvízzel, tökkkéletes, nem igaz. Mindenkinek más az érzékelése és ez nem képzelődés.

Igaz ugyan, hogy fertőtlenítik (vagy inkább fertőzik) klórral a csapvizet, de ez nem azt jelenti, hogy minden típusú baktériumot elpusztít. A vízcsöveket pedig nem szokták kitisztítani. Ki tudja, hogy milyen algák vagy trutyik vakódtak le, tapadtak oda hozzá, amit a nyomás sem visz el? Így fertőzhetik folyamatosan a csapvizet. Viszont személy szerint én poshadást nem tapasztaltam. Lehet, hogy a kérdező valóban tapasztalja és nem a szivaccsal van a gond. (És a törlőkendő? Szagold meg azt is!)

2023. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!