Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Laikus vagyok, alu konnektorok...

Laikus vagyok, alu konnektorok olykor meglazulnak belül, mit kell tudnom és mire ügyeljek, ha a csavart belül meghúzom? (Nyilván áramtalanítok előtte.)

Figyelt kérdés

Vélhetőleg alumínium

vezetékeim vannak.


Valamilyen kósza áram megvághat, vagy kizárt, amikor meghúzom a konnektroban a csavart? Nyilván a villanyszekrényt lekapcsolom előtte.


Van régi, sok évtizedes fáziscerkám is, gondolom miután kikapcsoltam a villanyszekrényt, próbából olyankor is bedughatom a lukakba, hogy tutira nem folyik-e benne áram? Évtizedekkel ezelőtt használtam utoljára, az rémik, hogy a hüvelyk ujjammal a fázisceruza végét meg kell érinteni, miközben be van dugva a konnektorba, ugye?


Olyan konnektorról van szó, amelybe ha háztartási eszközt dugok, a villanyszekrény egyből kivágja a biztosítékot, viszont sose volt vele eddig ilyen gond, csak most. Szakik mondták, hogy valszeg meglazult csupán egy csavar benne, mert elvileg alumínium vezeték.


Az az eszköz, amit most bedugva kivágja a bizosítékot a mai naptól, a jelek szerint tökéletesen működik, amennyiben másik konnektorba dugom.


A házban minden olyan konnektor, melyek eddig is működtek, továbbra is rendben vannak a jelek szerint, tehát adják az áramot, és van konnektor, melyet terhelni is tudok négy eszközzel is egyszerre.



2023. jún. 7. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha lenyomod a kismegszakító(ka)t (=villanyszekrény) akkor nem fog rázni.
2023. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Elég csak a főkapcsolót lenyomnom? (OFF jelzésen van ilyenkor és a kvarckijelzés megszűnik, ami a fogyasztást mutatja.) Máshoz nem kell nyúlnom a villanyszekrényben?
2023. jún. 7. 20:19
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem értesz hozzá akkor nem erőltetném a helyedben hanem inkább áthívnék valakit aki igen. Az életed múlhat rajta.
2023. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Esélyesebb, hogy áthívok valakit, csak szeretnék legalább elméletben képben lenni. Ezért érdekelnének válaszok a kérdéseimre. :)
2023. jún. 7. 20:32
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Fázisceruza jó dolog, mindig érdemes ellenőrizni vele.
2023. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben áramtalaníts. Nem tudjuk, hogy néz ki a villanyóraszekrényed (és nem is érdekel) anélkül felelőtlenség tanácsot adni. Jobban jársz ha más segít, addig ne használd azt a konnektort.
2023. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az áramtalanítás után, mindig ellenőrizni kell műszerrel a babrálandó dolgokat. Olyan dolgokat szabad csak szerelni, amikhez már legalább elméletben értünk.


A háztartási villanyszerelés bár ritkán halálos, de azért eléggé fájdalmas lehet!

:)

2023. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. :) Mit javasoltok, ha nem villanyszerelő haver azt mondja, hogy ő már csinálta párszor, hogy meghúzta a csavart a konnektorjában, és átjönne hozzám ugyanemiatt, akkor bízzak a bátorságában (mobilt előkészítve, ha rázós élménye volna), vagy jobb, ha senkit nem engedek hozzányúlni, amennyiben nem szakirányú a végzettsége?


Egyébként a villanyszerelők hogyan szigetelik magukat? Az igaz, hogy a gumipapucs véd valamit az elektromossággal szemben, ha az illető lábán van éppen?

2023. jún. 7. 20:49
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Azért ehhez nem kell egyetem:

fázisceruzával megnézed, világít.

Lekapcsolod a megszakítót, ismét megnézed fázisceruzával: ha most is világít, nagy baj van!

Ha nem, akkor szerelheted.


Utána jön, hogy ha rosszul szereled, az rázós lesz!

2023. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én mégse tudom, milyen esetben világíthat a fázisceruza, lekapcsolt megszakító mellett. Mivel nem értek hozzá.
2023. jún. 7. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!