Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy működik a molygolyó?

Hogy működik a molygolyó?

Figyelt kérdés
Bent a szekrényben lesz tőle öngyilkos a moly, vagy kimenekül a szekrényből a hatására és ott dobja fel a pacskert, vagy kimenekül és vígan él tovább a lakásban?

2023. jún. 10. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sehogy 😒 De asszem, elvileg csak elriasztaná őket, nem öli meg. Ehhez képest az enyémek röhögve sétálgatnak rajta.
2023. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:DD
2023. jún. 10. 08:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

-Kérek egy csomag molyirtó golyócskát

-Kérek még egy csomag molyirtó golyócskát

-Kérem az összes molyirtó golyócskát

-Ennyi önöknél a moly?

-Nem csak egy van, de azt nem tudom eltalálni

2023. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

:DD


Alkalmazott tudományos válaszok eddig mind. :)))

2023. jún. 10. 11:35
 5/13 Zcom09 ***** válasza:
100%

Tudományos kérdésre tudományos válasz...


De amúgy a hagyományos moly golyó naftalinból van, ami egy könnyen szublimáló anyag. Ezt az anyagot kerülik a molyok mivel nem szeretik a szagát, valamint mérgező a lárvákra nézve. Ma már ez a fajta molygolyó nem túl gyakori a rákkeltő hatása miatt. Így egyedül te tudod hogy milyen terméket vettél, és hogy mi van benne.


De a legtöbb csupán riasztja a molyt nem öli meg.

2023. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Erre gondolok:

[link]

Ha árulják, csak nem mérgező az emberre... Vagy de? Akkor hogy kap forgalmazási engedélyt az ilyen termék?

2023. jún. 10. 13:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 az első válaszoló vagyok, pont ezzel a termékkel szereztem a fent kifejtett tapasztalatokat. Akkor már a Bábolnai ragadós csapdája többet ér, mert abból legalább nem tud kijönni, amelyik odatévedt.
2023. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De most akkor ha ilyet veszek (vagy másfélét, tökmindegy), azzal magamat is mérgezem, vagy csak a molyokat?
2023. jún. 10. 14:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Magadat minimális mértékben, őket gyakorlatilag még annyira se.
2023. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát ez így elég vidám... Akkor mi a megoldás molyok ellen, ha már bent vannak a szekrényben? Nem mintha hemzsegnének, de láttam egyet a múltkor (szekrényen kívül repkedni), aztán később még egyet. Ez a második a szemem láttára repült be a szekrénybe, és nem találtam meg, hogy kitessékeljem szép szóval...
2023. jún. 10. 15:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!