Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki el tudná nekem józan...

Valaki el tudná nekem józan paraszti ésszel magyarázni az egyenes egyenletét? (felpontozásért cserébe:D) SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Ugyanis írnom kell belőle. Most tanuljuk, de még mindig nem értem, hogy mi az az egyenes egyenlete és mire jó, hogyan lehet használni.
2010. okt. 12. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű:

Ha ilyen formában van leírva (ha nem ilyenben van, akkor átalakítod :P):

d: y=mx + n

Ez a kockás füzetben m kockát megy felfele, amíg 1et jobbra, és az y tengelyt (a felfele menő vonalat :D) az n-edik kockánál metszi.

Ez akkor ha, egy kockának veszel egy egységet veszel. Ha többet, akkor is majdnem ugyanez érvényes... :P

2010. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenlete az x = ay.Itt az y = 1-töl a végtelenig valamilyen szám, és a bármilyen tetszöleges szám, az x pedig adódik.

Ha y = 1, (és egyelöre a szintén 1), akkor x is egy lesz. Ha y = 2, akkor x is kettö és igy tovább, ameddig akarod folytatni. (Ezt fel lehet irni táblázatba is szépen.)

Ha most a = 2-t választasz, akkor y = 1-nél x = 2 (mert x =y-szor a, azaz 1-szer 2)Y = 2-nél x = 4, stb.

Ha most egy kockás lapon ezt grafikonként felrajzolod -

x a vizszintes tengely, y a függöleges, és a kapott pontokat összekötöd, akkor egy egyenes adódik, ezért nevezik az egyenes egyenletének. Az a értéke csak annyit változtat, hogy ha 1-nél nagyobb, akkor meredekebb lesz a koordinátarendszerben az egyenes, ga egynél kisebb (azaz egy tört szám), akkor meg a 45 fokosnál laposabb lesz.


Nem tudom, hogy érthetö-e igy, de mindenképpen rajzold meg a koorditnátarendszerben, akkor meglátod.

2010. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj igen. Mikor az m < 0 akkor pedig fordítva jön, vagyis annyit megy lefele és nem felfele. :)


Amúgy arra jó, hogy matematikailag leírj egy egyenest, ne kelljen ábrázolni. Segítségével kideríthető nagyon könnyen (és matematikailag helyesen), hogy egy pont rajta van-e egy ponton, és ebből pedig olyan dolgok is nagyon egyszerűen, mint a párhuzamos egyenesek, merőleges egyenesek stb.

2010. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Melyik érdekel?

2010. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!