Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az önkiszolgáló kassza miért...

Az önkiszolgáló kassza miért kér borravalót? Valamilyen marketingfogás ez vagy az MI lehet benne?

Figyelt kérdés

Még sosem hallottam olyanról, hogy egy önkiszolgáló kassza borravalót kér, mert "gyorsan" elvégezte a feladatot azaz leolvasta a vásárló által behúzott árúcikkek kódját és kiadta a blokkot. Ezt beléjük táplálja a cég, valamilyen markatinges megfontolással?


Vagy lehet hogy egy MI fejlesztés során jött ez a baki? [link]


A másik kérdésem az lenne, hogy ez esetben te adnál borravalót neki?



2023. júl. 22. 13:59
A kérdező szavazást indított:
igen adnék borravalót. Megerősítve az AI-t hogy mi emberek empatikus lények vagyunk. Így közeledjen hozzánk
nem adnék. Inkább egy közeli hajléktalannak, hiszen az ember
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván az adott üzlet programoztatta így a kasszát, ezzel is próbálnak plusz profitra szert tenni. Szvsz elég szánalmas húzás.
2023. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Nincs itt semmi MI meg marketing. Csak nem szedték ki ezt a lépést a fizetés menetéből, hanem úgy hagyták a szoftvert, ahogy az a rendes kasszáknál is van.

A cikk esete az USA-ban történt. Ott természetes dolog borravalót adni, vagy valamilyen célra "adakozni" egy szimpla áruházi fizetésnél is. Magyarországon nem. Szóval ne keverjük össze a dolgokat. Te vagy én egy rendes humán pénztárosnak se adnánk borravalót, mert itthon ez nem szokás. De ennek semmi köze a programozói bakihoz vagy a cég tudatos döntéséhez, hogy ezt a lépést/kérdést nem veszi ki a fizetés menetéből az automata pénztár esetében sem.

2023. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az usaban minden vendeglatohelyen lehet borravalot adni kartyas fizetesnel. Ott nincs szervizdij de az arakat sem ugy irjak ki mint nalunk. Sokszor sehogy de ha kiteszik akkor is a netto arat latod bar az igaz h nem 27 szazalek az afa hanem mondjuk 6.


Raadasul lehet adakozni is sot ertekelni is

2023. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

A cikkben leírt esetben teljesen jogosan háborodott föl a kliens. Ha romlik a gazdasági helyzet, akkor automatikusan jönnek az ilyen undorító vadhajtások is.

:-(

2023. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
A felháborító a fix szervízdíj, pláne úgy, hogy nem hívják fel rá egyből a figyelmet.
2023. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Arra volnék kiváncsi, hogy issza meg a bort az önkiszolgálókassza.
2023. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos erről eszembe jutott egy South Park rész https://www.youtube.com/watch?v=UGSQT0gI4yI
2023. júl. 22. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Adnék én neki...
2023. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyan úgy szánalmas mint azok az éttermek ahol alapból úgy fizetsz hogy még borravalót is kell adnod.

Nem azt mondom persze hogy nem érdemelnek pénzt. Csak szerintem nagy kitolás hogy a kaja ugyan annyi mint volt és +ba a főnök az alkalmazott kifizetését még rád is hárítja ami amúgy az ő dolga lenne csak hát így több a profit

2023. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
0%
Így programozták!
2023. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!