Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy régi tányér vagy tálca...

Egy régi tányér vagy tálca szerűségen láttam ezt a jelet. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
[link]

2023. júl. 24. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyártó márkajelzése, amely az "azbuka" betűit használja. Magyarul "NVZ"-nek olvassuk.
2023. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szláv betűk.
2023. júl. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettes - nem "szláv", hanem cirill betűk.


Sok szláv országban latin betűket használnak, és ha jól emlékszem, akkor még Ukrajnában is nemrég ez lett a hivatalos írásmód (még a háború előtt).

2023. júl. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Há vé e a betűk. Találtam ezzel porcelán étkészleteket, de hogy a нвз micsoda, nem derült ki.
2023. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Что такое Нвз?

НВЗ расшифровывается как насос вакуумный золотниковый. Данная маркировка применялась только до 1990 года, затем были выпущены устройства АВЗ – агрегаты вакуумные золотниковые. Большинство моделей НВЗ имеют соответствующие аналоги АВЗ.

2023. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

5. És ennek mi köze van tányérhoz, tálcához?

Az én lepontozott válaszom ezerszer közelebb áll a kérdéshez.

2023. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ötös - köszönjük az információt! Magyarul:


"Mi az Nvs?


Az NVZ a Vacuum Spool Pump rövidítése. Ezt a jelölést csak 1990-ig használták, majd AVZ eszközöket gyártottak - vákuum orsó egységeket. A legtöbb NVZ modell rendelkezik az AVZ megfelelő analógjaival."

2023. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Négyes és Hatos - nem "H" - hanem magyarul "N"!
2023. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!