Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Genetikusok: 1.) Vér alapján...

Genetikusok: 1.) Vér alapján kb be lehet lőni a származást? 2.) Ha igen akkor az AB (Nagymama), a B+ (anya és gyerek) és 0-ás testvér miylne származásra utalnak?

Figyelt kérdés

Én India és Pakisztán területeket találtam, a Google segítségével.

De találtam olyat, hogy a b+ az zsidó származásra utal. Az AB pedig a Kaukázusi és a Mongóliai típusú emberből alakult ki.


Mi az igazság?


(Géntesztről tudok, de nincs pénzem rá.)



2023. aug. 14. 19:24
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi: milyen *
2023. aug. 14. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Ehhez nem kell genetikus, az egész elméleted értelmetlen, mindenhol van mindenféle vércsoport, legfeljebb van, ahol egyik vagy a másik kicsivel gyakoribb.
2023. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én csak kérdeztem. Nem elmélet.
2023. aug. 14. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan mértékű összefüggés a vércsoportok és az etnikai hovatartozás/származás között, hogy ennyi információból meg lehessen mondani, honnan származik valaki.


"De találtam olyat, hogy a b+ az zsidó származásra utal."


Nem. Ez arra utal, hogy az illető az egyik szülőjétől örökölt egy B allélt, a másiktól pedig 0-t vagy szintén B-t, és a legalább az egyik szülő Rh+ volt, akitől megörökölte a domináns Rh allélt. A B+ vércsoportból ennyire lehet következtetni és nem többre.


Ha nincs pénzed genetikai teszteket csináltatni, megpróbálkozhatsz családfa kutatással is, vagy utánanézhetsz a családnevetek eredetének. (Mondjuk ha Nagy vagy Kovács család vagytok, akkor az utóbbi nem nagyon visz előre.)

2023. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!