Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nevezik a növényt...

Miért nevezik a növényt élőlénynek, ha nincsen fájdalomérzetük, tudatuk nulla?

Figyelt kérdés
A növény nem élőlény, csak szerves anyag.

2023. aug. 19. 22:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, úgyhogy ha te igen, akkor biztos jobban tudod mennyire nehéz eldönteni a vírusokról, amit írsz.

Bennem azonban felmerül a kérdés: hogy tudhatna egy élettelen "entitás" mutálódni, méghozzá olyan iramban, ahogy ezt a vírusokról megállapították?

2023. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Psycho ***** válasza:
100%

#11! Jogos felvetés. Én sem értek hozzá, csak sokat tájékozódom ebben a témában, ezért mertem leírni, amit leírtam. A vírusok annyira egyszerűek, hogy kérdéses, élőlények-e. Van, aki szerint persze, azok. Más szerint mégsem.


Itt van két könnyen emészthető (nem tudományos) cikk erről:

[link]

[link]


A vírus egy egyszerű genetikai kód egy pici burokba zárva. Önmagában nem is tud szaporodni - kell neki egy gazdatest.

Ugyan az egész entitás egy egyszerű genetikai kód, de ez egy (még ezen a szinten is) eszméletlenül összetett molekuláris láncolat. A különféle random külső/belső hatások pedig teszik a dolgukat - azaz mutálódik a vírus.

Nem ő dönt úgy, hanem egyszerűen csak így működik a fizika/kémia. És mivel relatíve rövid idő alatt szaporodik, nyilván a mutáció is gyors lesz.

2023. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!