Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tanultatok meg magaszinte...

Hogy tanultatok meg magaszinten egyetemen a matematikat?

Figyelt kérdés
2023. szept. 2. 16:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Magas szinten*
2023. szept. 2. 16:37
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Szisztematikusan, lépésről-lépésre haladva tanulj. A tanuláshoz jól szerkesztett tankönyveket használj, és mindig igyekezz gyakorlati példákkal fenntartani az érdeklődésedet a hosszú, sok éves folyamat során!
2023. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5év lesz elvileg bsc + msc képzés(mert szeretnék msc-re is menni, alkalmazott matematikus) most hétfőn kezdem az első évem bsc-n.
2023. szept. 2. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, magas szint volt-e, vagy csak a villamosmérnökségi alapszint, de én a Fazekas-sorozatot végeztem ki gyakorlásképpen. Tanulni elég volt a jegyzet, de hát ez régen volt, ma valóban vannak tankönyvek rogyásig.
2023. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A módszert az oktatók adják majd, a te részedről alapvető az érdeklődés és a szorgalom. Egy jó tanár hamar észreveszi a tehetséges diákot és támogatja sokféle módon. Persze, a tehetség korán kiderül, de azért alapvetően a tehetség nem egyéb, mint szorgalom. És lesz majd néhány, aki ezzel fölényes tudásra tesz szert. ettől még a többség kiváló szakember lehet és lesz is megfelelő szorgalommal (ami véletlenül se magolás).
2023. szept. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Figyeltem az órákon, és megtanultam az anyagot. Arra vannak a tanórák hogy ott leadják az anyagot amit meg kell tanulnod
2023. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Amellett hogy természetesen be kell járni minden matekos tárgynak az előadásaira ( akkor is ha nem kötelező ) és persze gyakorlatokra, ha jól megy az angol, youtube-on komplett 12-16 órás videók vannak fent ingyen, külföldi neves egyetemek komplett kurzusai.


Vannak kifejezetten olyan csatornák olyan playlist felhozatallal, ahol akadémiai szintű matematikát oktatnak egészen az alapoktól. Vannak felzárkóztató playlist-ek stb stb..


De ha szeretnél a könyveknél maradni, az egyetem könyvtárában is számos, régi de jólbevált könyvet találsz majd a tanulásra.


Ezek mellett sok-sok gyakorlás és alázat a tárgy iránt.


Sok sikert!

2023. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom
2023. szept. 3. 14:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!