Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány milligramm 1 csepp...

Hány milligramm 1 csepp illóolaj? (levendula vagy úgy általában) Hány csepp 1 ml?

Figyelt kérdés

Vizet, élelmiszereket meg gyógyszerféléket találtam csak az átváltós oldalakon.

Van egy Lavekan nevű szer, irtó drága és szorbitot tartalmaz, azt szeretném levendulaolajjal helyettesíteni, meg majd, ha úgy adódna, orbáncfűolajjal a Remotivot.



2023. szept. 10. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ėn nem javaslom belsőleg a használatát, a májnak nem biztos, hogy jót tesz. Illetve itt egy leírás, hogy miért nem is célszerű:


Nézzük, mi történik egy illóolajjal, ha szájon át bevesszük? Itt nem előny-kockázati szempontokat írunk le, hanem biokémiai hatásokat.


Bekerül az illóolaj a gyomorba (legtöbbször gyomorba oldódó lágy kapszulában szokták bevenni), ahol „vizes közeg van”, tehát nem oldódik. A gyomor mozgásnak hatására az illóolaj komponensek elillannak, és gyakorlatilag kibüfögjük az illóolajat.


Ha a vékonybélbe jut, akkor a kiáramló epe emulgeálja az illóolajat (itt már lehet hatásvesztés) majd felszívódik a májba, ahol enzimek és biokémiai folyamatok hatására megkötődnek vagy bomlanak, amelyek hatásairól jelenleg nincs ismeretünk. Hatékony, semleges, káros? Nem tudjuk.


Ellenben, ha párologtatással vagy bőrön keresztül juttatjuk be a szervezetünkbe az illóolajt, akkor közvetlenül bekerül a véráramba az illóolaj komponens, és ki tudja fejteni hatását. Nem véletlenül hívják az illóolajokkal történő „gyógyítást” aromaterápiának, ugyanis az illékony anyag maga a terápiás célú molekula.


Egyébként a válasz:

1 csepp = 0.05 ml

100 csepp = 5 ml = 1 teáskanál

15 ml = 1 evőkanál

2023. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Borsmenta- és teafaolajból árulnak olyat, ami csak a vastagbélben bomló kapszulában van, és ott irtja a káros bélbacikat, de gondolom a levendulának az már késő lenne h hasson, vagy mégsem? Lehet vajon ilyen kapszulát kapni? Még csak zselatint láttam, nekem is az van, igaz, nem is kerestem mást.

Közben azt írták egy csoportban h belsőleg toxikus, hát, ez lehet, csak szokásos orvosi ijesztgetés, főleg, ha valóban kiböfögjük, mielőtt kinyírna :D

Szerinted pl. szalonnával bevéve valószínűbben átjut a gyomrunkon? Nem vagyok egy nagy bioszos :D

2023. szept. 10. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd szedni amúgy? Párologtatni, bőrre kenni pl krémmel keverve miért nem jó? Inkább szalonnával próbálkozol? Fogalmam sincs, hogy úgy milyen hatása lenne, de nem hiszem, hogy okos ötlet. Ha nyugtatásra kell, hidd el, hogy nem kell bevenni. Tudom, hogy ezt szoktuk meg, hogy a kapszula, tabletta az igazán hatásos, de ennek pont az a lényege, hogy nem gyógyszer, hanem "alternatív". Nem kell feltétlenül lenyelni. Egy pár csepp az esti fürdőbe, párnára csöpögtetve, vagy krémbe keverve bőrre kenni, esetleg teaként maga a növény, hatásos így is.
2023. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy anyaggal kapcsolatban egyáltalán fölmerül a gyanú, hogy bármilyen módon toxikus, akkor úgy kell kezelni, amíg meg nem bizonyosodsz róla, hogy valójában nem az. Például egy illóolaj készítmény lehet hogy belélegezve alkalmas gyógyításra, de lenyelve veszélyes, mert vannak mérgező de nem illékony komponensei.


"szalonnával bevéve valószínűbben átjut a gyomrunkon?"


Elképzelhető, de hogy az illóolaj anyagai a szalonna zsírjaival milyen kémiai reakciókba lépnek és a reakciótermékek milyen biológiai hatásokkal bírnak, arról a leghalványabb fogalmad se lesz. Egyébként a gyomorsav és a vékonybél emésztőenzimei is megtámadhatják az illóolaj komponenseit, szintén előre meg nem jósolható hatással.


"és ott irtja a káros bélbacikat"


De jó is lenne ha a mikrobiológia ennyire egyszerű lenne! De sajnos nem az. Lehet hogy sok hasznos baktérium is áldozatul esne az illóolajnak, hasonlóan, mint amikor antibiotikumot szedsz. A konkrét hatás akkor lehetne bármily csekély mértékben megjósolható, ha vennénk a pácienstől egy székletmintát és megnéznénk milyen baktériumok vannak a belében ténylegesen, és azok hogyan reagálnak egy adott illóolajra.


Amúgy van valami konkrét panasz, amire használni akarod az illóolajat? Csak azért mert ha nem a bélrendszerben akarod a hatást, akkor belélegezve jobb lesz.


"1 csepp = 0.05 ml


100 csepp = 5 ml = 1 teáskanál


15 ml = 1 evőkanál"


Az illóolajokra vonatkozó konkrét számokat nem tudom, lehet hogy ezek az adatok pontosak. Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy különböző folyadékok cseppjei eltérő méretűek lesznek a folyadék fizikai tulajdonságainak megfelelően (felületi feszültség például). Szóval ha ezt a 0.05 ml-es értéket nem levendulaolajra határozták meg, akkor nem biztos hogy pontos.

2023. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok, nem, egyáltalán nem pontos érték. Ahogy a kávéskanál vagy evőkanál sem. Nem is lehet ennél pontosabban meghatározni, és nem is fontos, mivel az illóolajokat külsőleg szokták alkalmazni, és ot a minimális elterés nem okoz gondot. Az értékeket egyébként aromaterápiás könyvből írtam ki anno magamnak.


Plusz szeretném újra felhívni kérdező a figyelmed, hogy azért mert, hogy valami 100%-osan természeteses, meg nem biztos, hogy nem árthat.

2023. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Egyesnek abban igaza van, hogy 1 ml = 25 csepp. Az orvosi gyakorlatban is ezt használjuk.
2023. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Akkor 10 ml (egy üveg) 250 csepp? tudom én is h nem pontos mértékegység, de nem is eladni akarom, szl jó a sacc/kb. is :D

Másutt írják h vehetem 0,9 g/ml-nek az olajat, ez szerintetek is jó?

Azért mg-t kérdezek ml helyett, mert a Lavekannál is 80 mg van megadva, gondoltam, ha ez bevált adag, én is annyit tennék egy kapszulába. Ma reggel egyébként egy kis halolajjal vettem be 2ccseppet, még élek ;)

2023. okt. 3. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!