Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem tudom, hogy hol hallottam,...

Nem tudom, hogy hol hallottam, ahogy azt sem, hogy melyik ország uralkodóiról, de hallottam, hogy volt egy ország, aminek a királyai többek között viselték a Magyarország királya címet, bár semmi hatalmuk nem volt Magyarországon. Kik voltak?

Figyelt kérdés

Nagyjából úgy viselték a magyar királyi címet, ahogy a magyar uralkodók is viseltek olyan uralkodói címeket (pl. Bulgária, Szerbország, Kunország királya), amely nem bírt valódi jelentéssel.


Kik lehettek azok az uralkodóik?


2023. szept. 14. 14:15
 1/2 A kérdező kommentje:
A spanyol vagy a portugál uralkodók voltak?
2023. szept. 14. 18:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdetben ilyenek voltak például az Anjouk, 10 évbe telt, mire a látszathatalomból tényleges lett. Számos cseh király is viselte e címet azon az alapon, hogy valamelyik rokon valódi magyar király volt, de nem volt utódja. Spanyol uralkodóház soa nem akart magyar király lenni, ám ott is a Habsburgok egyik ága uralkodott, tehát rokoni alapon, mikor itt válság volt, vagy hivatalos ceremóniákon hivalkodásból hangozhatott el ilyen.

(bolgár királyok lehettünk, mikor a török hódítás során - időlegesen - mi szabadítottuk fel őket. Szerbia akkor nem is létezett, de szerb népességű területek 1000 óta hivatalosan a magyar királyság része voltak. Kunország sem létezett, volt viszont nálunk Kun László király - hiszen ő kun származású volt).


Ma is szeretnek kérkedni különféle címek tulajdonosai további, akár nem is létező címekkel, itt nem a tényleges hatalom a lényeg, hanem a kérkedés.

2023. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!