Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A németeknek ebben most mi a...

A németeknek ebben most mi a környezetvédelem, hogy lekapcsolták az összes atomerőművüket és helyette visszakapcsoltak gáz és szénerőműveket?

Figyelt kérdés
Plusz francia atomerőművektől is vesznek áramot. Mert persze a zöld energiájuk messze nem elég az áramfogyasztásuk kielégítésére
nov. 10. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Jó a kérdés!
nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Semmi, de az előbbiről nem is szorosan vett környezetvédelmi indokkal döntöttek, és nem is most, hanem Fukusima után.

Fukusima után tömeghisztéria volt az atom ellen Németországban, ennek hajolt meg a politikai vezetés. Ami szerintem teljesen érthető.

Azt viszont politikai gyávaságnak tartom, hogy később sem mérlegelték újra a döntést. Nem észszerűségi alapon született már akkor sem, hanem érzelmi alapon. Időközben pedig még a helyzet is nagyot változott.

Észszerűségi alapon semmi értelme annak, amit tesznek, de a politika ritkán követi a józan észt.

nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%

Az a környezetvédelem benne, hogy nem helyette kapcsolták vissza, hanem ideiglenesen szükség volt rá, ugyanis ideiglenesen pótolni kell a kieső orosz gázt.


Remélem segítettem, kedves orosz troll kérdező.

nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Semmi környezetvédelmi megfontolás nincs ebben. Ha a termelt energiát és a környezetre gyakorolt hatást nézzük, az atomenergia a legkörnyezetbarátabb energiatermelési forma a geotermál után, ami érthető okokból nem sok helyen megvalósítható. Lehet érvelni a napelemekkel meg a szélerőművekkel, de a helyzet az hogy egy napelempark súlyos hatással van a terület ökoszisztémájára, elsivatagosodik tőle a terület, megnő a terület átlaghőmérséklete és pár növényen kívül semmi nem terem meg alattuk, tehát fontos termőföldek vesznek miatta oda. A szélerőművek pedig nagy zajszennyezéssel és az élővilág kiszorításával járnak, illetve többszázszor nagyobb terület szükséges hozzá mint egy atomerőműhöz. Pár potenciális megoldás létezik, például tengeren és óceánokon felállított szélerőmű parkok vagy az említett geotermál energia, illetve a lakossági napelemek bevezetése és nagyobb támogatása is javítana az országok ökolábnyomán, de ahhoz a mennyiségű energiához amit az emberiség használ, szükség van az atomerőművekre. Ez egy kiforrott technológia, biztonságos is és környezetkímélőbb mint a többi opció. nem értem azokat akik az atomerőművek ellen vannak környezetvédelmi okokból, de hát tudatlan embereket könnyű megvezetni (lásd 3-as válaszoló)
nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 07:12


Ja és az külön poén, hogy olyannal vádolsz, amit nem is írtam le :D Csak tényeket közöltem: a kieső orosz gáz miatt kellett újranyitni szénerőműveket, ennek semmi köze sem az atomenergiához, sem a környezetvédelemhez.


Ebből neked hol jön le az, hogy az atomerőművek ellen vagyok környezetvédelmi okokból? :D

nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!