Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 27/7 wattos izzó nagyobb...

A 27/7 wattos izzó nagyobb fénnyel bír, mint a 21/5 wattos?

Figyelt kérdés

nov. 17. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Kicsivel.
nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha minden más paramétere megegyezik, akkor igen.
nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy azonos hatásfokú kategóriába tartoznak-e, vagy sem.


A klasszikus wolframszálas izzókból régen direkt készítettek rosszabb hatásfokú szériákat is a nagyobb élettartam iránti igények kielégítésére. Lazán el lehetett érni az 5000+ órás élettartamokat is egy kis hatásfokcsökkenés elfogadásával.

nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
A teljesítmények alapján igen, ha azonos felépítésű lámpákról van szó. Ez függ attól is, hogy a lámpa által felvett villamos teljesítmény hányad része alakul fénnyé, ha eltérő típusú lámpákról van szó. Például a régi 230V/40W-os izzólámpák, helyett vagy mellett lehetett kapni 230V/42W-os halogénizzókat. Az utóbbiak fényereje akkora volt, mint a hagyományos 230V/60W-os izzónak.
nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

3

Igen, de ez elérhető úgyis, hogy a „normál” izzólámpát kisebb feszültségről üzemeltetik. A fényerő csökken, de az élettartam növekszik.

nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

18042 - ezt pontosan tudjuk, de a gyakorlatban a "világítási hálózat" feszültsége a szabvánnyal pontosan adott, és az üzemeltető az égő típusának a megválasztásával döntött a hatásfok/élettartam kompromisszum ügyében.


Egy gépcsarnok magas és nehezen elérhető pontján elhelyezett piros jelzőlámpánál a megbízhatóság volt a szempont, a munkaasztal megvilágításánál pedig a jó hatásfok.

nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!