Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora rádium tartalma van a...

Mekkora rádium tartalma van a hévizi iszapnak?

Figyelt kérdés
dec. 17. 22:43
 1/4 anonim válasza:
85%
A pontos értéket nem tudom, de napi dagonyázást emlékeim szerint 3 óránál tovább nem ajánlják.
dec. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gugu Gabor ***** válasza:
88%

Hirtelen ezt találtam:

[link]

dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Hogy perspektívába helyezzem a cikk anyagát, magyarországi átlaglakás levegőjében 120 Bq/köbméter az aktivitás, azaz 0,12 Bq/liter, a hévizi vízben negyvenszer-százszor annyi van. A radon alfa-sugárzó, az bőrön kívül nem veszélyes (már az elhalt hámsejtek elnyelik), tehát pakolásként az iszap nem árt (de nem is használ, legalábbis a radioaktivitása miatt nem).
dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Húha!

Azt hittem, hogy ez a tudomány rovat!

Az indexes cikk nem tartalmazza a rádium szót sem, tehát fals, a 3. hsz meg a radont sem ismeri és keveri az anyagokat!

Mi ez általános iskola?

dec. 18. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!