Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem lötyög az üdítő a...

Miért nem lötyög az üdítő a felbontatlan dobozban?

Figyelt kérdés
Természetesen lötyög, de nem halljuk, és nem érzékeljük, csak felbontás után. Vajon miért?

dec. 25. 05:55
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Ahhoz, hogy ne tudd nagy idiótának kell lenned, nyomás alatt van!

Pár hete még volt annyi eszed, hogy a humor kategóriába írd ki :)

dec. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Kicsi folyadékmentes tér van csak a folyadékszint felett, ráadásul rázáskor az is teljesen behabzik.
dec. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Milyen üdítő nem lötyög? Előtúrtam egy energiaitalos dobozt, nem mintha meglepett volna az eredmény, de gondoltam úgy igazságos, ha kipróbálom: lötyög. Ha ez lötyög, ami szénsavas és nyomás alatt van, akkor a papírdobozos és műanyag flakonos gyümölcslevek is 1000%, hogy lötyögnek. Másfajta üdítő meg nincsen.
dec. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

"papírdobozos és műanyag flakonos gyümölcslevek"


Akarom mondani üdítők.

dec. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha elkezded rázogatni a szénsavas üdítőt, akkor szép lassan valóban elhalkul a lötyögéshang, ahogy egyre jobban összekeveredik belül a légtértartalom és az üdítő. De aztán ha abbahagyod, akkor másodpercek alatt feljönnek a tetejére a rázással apróra szaggatott bubik, és visszatér a lötyögéshang is.
dec. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A papírdobozosok zöme nem nagyon tartalmaznak levegőt. Részben mint tartósítást teszik ezt.
dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#1 Elég nagy gyökér vagy. Nem én írtam a humor kategóriába, linkelnéd nekem?
dec. 28. 02:23
 8/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a megtévesztésért. Konkrétan a papírdobozos narancsnektárra gondoltam, nem szénsavas fémdobozosra.
dec. 28. 02:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a 2-es es 6-os valaszok a relevansak szamodra :)
dec. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!