Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ismert számelméleti tételeknek...

Ismert számelméleti tételeknek hol lehet utánanézni?

Figyelt kérdés

Azon belül is azoknak, amelyek prímszámokkal foglalkoznak.


Van egy sejtésem, mely szerint egy adott kongruenciának csak az 1, valamint a prímszámok a pozitív egész megoldásai. Hasonló a Wilson-tételhez, csak a megoldandó kongruencia nem faktoriális, hanem exponenciális jellegű.


A Google-be beírva nem adott ki semmit ezzel kapcsolatban (de nincs kizárva, hogy nem megfelelően kerestem), viszont szerintem annyira bagatell, hogy kizárt, hogy más ne találta volna ki korábban. Néhány prímszámra és nem-prímszámra teszteltem, és rendre kiadta, hogy melyik prím és melyik nem. Bizonyítani eddig nem tudtam, de a tesztek alapján sok jóval kecsegtet.


Illetve melyik matematikushoz érdemes fordulni ilyen kérdéssel?


A válaszokat előre is köszönöm, és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!



jan. 1. 03:44
 1/5 steven95 ***** válasza:
100%
Kis Fetmat tétel?
jan. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 steven95 ***** válasza:
100%
*Fermat
jan. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szakfolyóiratokban.
jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1, átrendezve azt, amit én találtam, valóban ennek egy speciális esetét adja ki, szóval legalább a sejtésem jó volt :)


Köszönöm a választ!

jan. 1. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Wikipédián, vagy a Freud-Gyarmati: Számelmélet könyvben.
jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!