Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Földön kb 3 méter alatt van...

A Földön kb 3 méter alatt van a maximum " szabad leugrás" magassága, a Holdon mennyi ez?

Figyelt kérdés
A Földön kb 250 centiről szabad még leugrani anélkül hogy bajunk Essen, a Holdon ez mennyi?

#Hold #föld #Leugrás magasság
jan. 2. 20:03
 1/5 A kérdező kommentje:

Három méter felett is meghalunk előbb utóbb ha sérvet kapunk leugrás után, és nem műtétnek meg.

Hát méter már halálos lehet. 10 méter felett 80% a halál. A Holdon mekkora leugrást bírunk ki?

jan. 2. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
A Holdon a földi gravitáció 1/6-a van, számold ki.
jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel a Holdon szkafandert kell hordanod, így az eredményt alapból el kell osztani kettővel, ráadásul még így is nagyon veszélyes az esetleges rossz esés és kilyukadás miatt. Így lesz a 15 méterből kevesebb, mint 7,5 méter.
jan. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Kb hatszoros a szorzó. Ha két métert még biztonságosnak veszünk itt a földön, akkor 12 méterről le lehetne ugrani. Tehát ha a Holdon lennének 4 emeletes házak, akkor a 4 emeletről kis rákészüléssel kilehetne ugrani. Érdekes viszonyok lennének, ha az emberek poénból néha az ablakból kiugorva közlekednének. :))
jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Az egy dolog, hogy a Hold gravitációja 1/6-a a Földéhez képest...Ott nincs légellenállás. Nem tudom, hogy ez mennyivel befolyásolja a dolgot, de ez is egy tényező.


A szkafander miatt pedig az ember nem tudna olyan mértékben berogyasztani landoláskor, tehát nem tudja csillapítani a felhalmozott energiát kellőképpen. Deeee: Szerintem nem is ugrálnak méterekről...(Lehet, hogy magának a szkafandernek volt/lesz valamiféle rugalmassága egy esetleges megbotlás és több méter esés miatt.) Lehet, hogy majd készülnek erre is vagy már készültek, de nem játszani mennek oda, az nem játszótér.


A Hold legfelső részén ugye – nem tudom, hogy milyen vastagon, de – por van. A por csillapitja a landoláskor a felhalmozott energiát. Hogy milyen mértékben és milyen durvaságú a por, azt nem tudom.


A nagyobb felület* miatt az egyensúlyozásra kevesebb energiát kell fordítani.

*mert ugye a szkafander talpai nagyobb felületűek, mint az emberek lévő cipők talpainak a felülete(i?).


"Tehát ha a Holdon lennének 4 emeletes házak, akkor a 4 emeletről kis rákészüléssel kilehetne ugrani." :D Elképzeltem egy pillanatra, mókás. :)

Ellenben az esés ideje is jelentősen tovább tartana, ami már koránt sem nyújtana olyan élményt, mint itt a Földön. Nem tudom, hogy a kérdező ebből a szempontból tette-e fel a kérdést.


A landolás idejére pedig még egy dolog: Mivel több idő áll a rendelkezésre, ezért az ember jobban fel tud készülni a talajra mind látás, mind pedig rugózás végett, de azért rendesen hozzá kellene szoknia.

jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!