Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lenne, ha a hold tömege...

Mi lenne, ha a hold tömege megváltozna?

Figyelt kérdés
A hold tömege valamilyen oknál fogva megnövekedne, akkor lehetséges hogy letérne a jelenlegi pályájáról? És ha igen? A földön nem is lenne már éjszaka? milyen hatással lenne ez a növényekre, éghajlatokra?
2009. jan. 4. 01:03
1 2
 1/17 anonim válasza:
91%

Ácsi!


Tudod, hogy miért van éjszaka?

Mert épp a másik oldalát süti a nap akkor a földnek. Ezért van az, hogy amikor itt este van, Amerikában nappal. A Holdhoz semmi köze.


Az, hogy föld körüli pályán mozog-e a Hold, azt a Föld gravitációs mezeje határozza meg, illve a Föld-Hold távolság.


Valószínűleg a tömeg megváltozása befolyásolná azonban a gravitáció mértékét a Holdon, ami befolyással van a Fölre is. A Hold gravitációjának köszönhető ugyanis a tengereken tapasztalható ár-apály jelenség. Tömegválzás esetén valószínűleg ennek a mértéke változna.

2009. jan. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
93%

tömegváltozás

bocsi, elírtam :$

2009. jan. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
tehát a tengerek máshogy változtatnák a vízszintjüket? ez mekkora eltérés lehetne?
2009. jan. 4. 13:26
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A tenger víz szintjének változása attol függne hogy mennyivel nő a tömeg. Jelenleg van olyan hely a földön ahol az ár-apály közti különbseg 20cm ez a Földközi tenger,valahol Kanadában 19m a különbség. (egy öbölben) De tudnod kell hogy a hold távolodik a földtöl tehát ebböl adódik az hogy az ár-apály hatás nem állando mértékü.
2009. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
távolodik? tehát egyszer csak kilép majd a gravitációs vonzásból és "elindul" a világűrben, mint egy kő amit kilőttek egy parittyából mondjuk, vagy mint a diszkoszvetésnél?
2009. jan. 5. 07:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszolo vagyok.igen.
2009. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

1. válaszoló vagyok

egyébként nagyon érdekes a probléma, hogy a Holdnak milyen szerepe van a Föld életében


konyhanyelven:

a Hold csak nagyon kicsit távolodik tőlünk, ha jól tudom 3,8 cm évente (csillagászok mérték ki, az Apollo 11 segítségével). Ennek az az oka, hogy a Föld folyamatosan lassul és ezért a Hold is lassul. A Hold egészen a gravitációs mező széléig távolodhat, onnantól "elszáll". Egyébként nem valószínű, hogy az emberiségnek ezen a problémán kéne aggódnia. Úgyse éri meg.


Ha pedig a Hold elszáll, az jelentős károkat okozhat a Földön:

-a Föld elkezdene billegni és az éghajlati övek nagyon gyorsan vándolnának

-leállnának a tartós lemeztektonikai mozgások (a Hold árapályfűtése által létrehozott belső hőmérséklet csökkenésének köszönhető)

-a Földön a nappalok és éjszakák a sarkok felé hosszabbodnának és ott már fél évig tartanának

-a gyors éghajlatváltozások miatt az állatok gyakran vándorolnának, a növények pedig vagy szélsőséges körülményekhez alkalmazkodnának, vagy kipusztulnának

-a kontinensek belsejének +45 és -25 fok között ingadozna a hőmérséklet

-a mostani egyenlítő vidékét gyakran elborítaná a hó és az egyenlítő vidékén gyakori éghajlatingadozással kéne szmbenézni

-a kiszámíthatatlan éghajlatváltozások miatt a jégréteges olvadása következtében gyakran lennének hatalmas áradások

-a mélytengeri áramlások (Golf stb.) megzavarodnának

-megvéd esetleges meteorit becsapódásoktól


Kb. ennyi jutott eszembe, de biztos lenne még sok hátránya a Hold "kirepülésének", bár azt hiszem ez a pár érv is elég meggyőző ahoz, hogy te se akard látni mikor "elszáll".

2009. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
a hold tömege változik. a meteorok folyamatosan növelik. (holdnál nem tudom mennyivel, a földnél régen úgy rémlik évi 4-5 ezer tonnát olvastam)
2009. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
3.válaszoló vagyok.Elég nagy baj lenne ha a hold tömegét meteoritok növelnék.Egyébként látnánk.Egy kozmikus por növeli a tömeget a neve nem jut eszembe,de a hold tömege a föld tömegéhez viszonyitva nem nő mert a földre is hullik abbol a porbol.
2009. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

mit gondolsz? a meteoritok kikerülik a holdat?

olvass már utána: találtak meteoritot a holdon

2009. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!