Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A védőföldelés konnektorok és...

A védőföldelés konnektorok és lámpák vezetékeit lehet egyesíteni a legközelebbi ponton vagy csak a fő földelő vezetéknél lehet összekötni?

Figyelt kérdés
Fizikailag tudom, hogy lehet és működni is fog, csak szabvány szerint érdekelne. Tehát ha pl. egy szobában van 4 db konnektor és egy lámpa, akkor ezek földelését, a legközelebbi helyen kialakítanék egy csomópontot (ahol találkozik az 4 db vezeték) és ezután csak 1 vezetékkel mennék tovább a fő földelő vezetékig. Így ugye jóval kevesebb vezeték kellene. Szabályos ez így?

jan. 27. 11:19
 1/9 A kérdező kommentje:

Itt úgy látom, hogy lehet (de ugye ez nem magyar szabvány, és ki tudja mikori a rajz..):


[link]

jan. 27. 11:21
 2/9 A kérdező kommentje:
jan. 27. 11:22
 3/9 Kólauborkával ***** válasza:
60%
A védövezetöket bárhol össze lehet kötni, amennyiben folytonos. Az EPH vezetékre van olyan elöírás, hogy meghatározott keresztmetszettel, jól láthatónak kell lennie, illerve hol és hogyan kell, mivel megengedett az összekötése, de a védövezetöre tudtommal nincs ilyen kikötés.
jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha közösített ponttól megfelelő a védővezető keresztmetszete.
febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kólauborkával ***** válasza:
26%

Na jó, de mit jelent a megfelelö? Egy 2,5-s védövezetöre nem köthetek rá 50-es vezetéket és vihetem el valahova a védövezetömet?

Erre szeretnék szabványt látni ( azon kívül, hogy túl sok értelme nincs, más ellenvetés nem jut eszembe).

Illetve van olyan persze, kettösszigetelt berendezés testjét nem kötjük be a védövezetöbe, de ezek átlagos földi halandó számára érthetetlen dolgok, kivéve ha jártas a villamos szakmában, ami sajnos villanyszerelök között is egyre kevésbé jellemzö…

febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szakmai józan ész kell, nem a szabvány.

De egyébként a szabványban is le van írva, az MSZ HD 60364-5-54:2012 szabvány 543.1.4. pontjában.

Én tervezni semmiképpen sem terveznék közös védővezetőt, mert azért az nincs a szabvnyban leírva, hogy hogyan kell ezt a helyzetet uralni, megfelelő dokumentációval, mely a gyakorlatban úgysem fog megvalósulni maradéktalanul.


És mivel a közös védővezető a legritkább esetben tud mindegyik fázisvezető közvetlen közelében feküdni, a közös védővezetős áramköröket kötelező ÁVK-val védeni.

febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kólauborkával ***** válasza:
26%
Igen, de ez nem mond ellent annak, amit írtam. A legkisebb keresztmetszet van meghatározva ott.
febr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy ellentmond? Ki mondta, hogy nem a minimumot kell teljesíteni? Szóval hogy mi bajod van? :)
febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kólauborkával ***** válasza:
63%

Na jó, olyat valòban senki nem mondott. Nem is kötekedni akartam, csak hirtelen leírtam, amit gondoltam.

Szóval semmi bajom. :D

febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!